Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Peterburgi valitsuses toimus jõuluvastuvõtt Toomi „õe“ ja sõprade auks. Rahvas ei huvitu härra Ilvese eraelust. Venemaa koolides saboteerivad rohked migrandid näärikuuske

-
25.12.2023
Uuriv ajakirjandus Eesti moodi

Neevalinna võimud austasid täna Eestist väljasaadetud rašiste. Eestist samuti kinga saanud putinistliku masuurika Kornilovi portaal baltija.eu vahendab:

„Sankt-Peterburgi administratsioonis toimus kohtumine Eesti ühiskonnategelastega, kes olid deporteeritud riigist poliitilistel motiividel – Aleksei Jesakovi, Sergei Tšaulini ja Zoja Paljamariga. Vestlus oli tulvil ideede- ja kogemustevahetust, mis oli kutsutud rõhutama inimõiguste ja väljendusvabaduse tähtsust, ka olid arutatud aktivistide isiklikud küsimused, mis on seotud nende viibimisega Venemaal. Tuletame meelde, et Aleksei Jesakov, Sergei Tšaulin ja Zoja Palamjar, Tallinna surematu polgu organisaatorid, olid deporteeritud Eestist 2022. ja 2023. aastatel. Nad saadeti riigist välja püüdluse eest takistada Suurt Isamaasõda puudutavate ajalooliste faktide moonutamist. Venemaa Föderatsiooni Välissidemete komitee ja välisministeerium on kindlustanud hädavajaliku kaasabi antifašistide esialgseks majutamiseks Sankt-Peterburgis.“

Yana Toomi poolt tema mõttekaaslastele ja „õele“ osutatud abi ei ole uudises targu mainitud. Kui allika väited on tõsi ja tegemist ongi „antifašistidega“, siis on isegi arusaadav nende meeleheitlik soov pöörduda tagasi nende poolt vihatud Eestisse, sest Venemaa on rahvusvaheliselt tunnustatud fašistlikuks terroririigiks. Eks “antifašistidel” on seal tõesti kõhe olla.

+ + + + + + +

Postimehes on ilmunud libauudis eesti rahva kohta: „Poliitiku eraelu on rahva maiuspala“. Huvitav, kas see on siis rahvas, kes käib poliitikute akende all piilumas?

Ei tasu omistada meie peavoolumeedia eksklusiivseid kombeid Eestis elavatele inimestele, kel on targematki teha. Poliitikute ja teiste tuntud inimeste eraelu on ikka meie ammu kolletunud peavoolumeedia „maiuspala“. Selleks meie vasakliberaalsetes lauristinistatud instituutides õpetataksegi tulevasi „ajakirjanikke“ koguma kuulujutte, nuhkima ja trügima sinna, kuhu neid pole kutsutud ega oodatud.

Kadri Tammepuu, ajakirjanikajakirjutab meie endise presidendi Toomas-Hendrik Ilvese pereasjadest:

„Neljapäeval avaldas Ieva Ilves sotsiaalmeedias sügava kurbusega, et tema kaheksa aastat kestnud abielu president Toomas Hendrik Ilvesega on lõppenud. Mis neil viga on, et nad muudkui lahutavad,“ purtsatas seepeale tuttav ja käis ise kohe välja ka hüpoteesi, et ilmselt…“

Edasi ma tsiteerida ei tahaks, sest esiteks ärritab mind see keelepeksjate stiil a la „purtsatas seepeale tuttav“. Teiseks on teema ise äärmiselt igav. Härra Ilves ei ole praegu avalik figuur ja las ta olla. Pronksiööde ajal oli ta mehe eest väljas, välispoliitiliselt tugevdas Eesti positsioone, järgnenud jamast praegu ei räägiks – pole nagu põhjust ajal, kui Kaja Kallase valitsus venestab ja muudmoodi peedistab Eestit, kui peaministri perekond ajab äri meie “antifašiste” võõrustava ja ukrainlasi iga päev tapva terroririigiga.

Lugupeetud Kadri Tammepuu, saage aru, Teil tuleb kõigepealt välja teenida ajakirjanduslik tõsiseltvõetavus, et Teie enda seisukohad ja faktid pakuksid lugejatele huvi – ja siis juba vaatame, kuidas on lood Teie tuttavate purtsamiste ja fantaseerimistega. Praegu pole nad mitte mingi allikas ega autoriteet.

Ja ärge palun omistage rahvale omaenda hüpertrofeerunud huvi teiste inimeste isikliku elu vastu. Ei ole see rahvas, kes seltskonnakroonikat peab ja avaldab.

+ + + + + + +

Ajal, kui Eestis nauditakse jõule ja valmistutakse Uue aasta vastuvõtuks, on naaberrahvaid ründaval ja ähvardaval Venemaal tekkinud suuri siseprobleeme immigrantide ja uuskodanikega. See riik üritab jagada võimalikult rohkem oma kodakondsust ja passe, saates peaaegu kõik õnnelikuks tehtud uued alamad rindele.

Kuid sisserändajaid on nii palju, et Moskva lähistel koolides on sattunud suure küsimuse alla Uue aasta saabumise tähistamine, järgnevast õigeusu jõulupühast rääkimata.

Eestis õigusega keelatud Tsargrad vahendab:

„On selgunud, et nendes õppeasutustes, kus õpib massiliselt Kesk-Aasiast ja Taga-Kaukaasiast pärit migrantide lapsi, ollakse Uue aasta tähistamise vastu. Selliste laste vanemad on meelestatud üsna radikaalselt. Nad ei taha, et nende võsukesed tantsiksid koos „uskmatutega“ ringtantsu kuuse ümber ja osaleksid uusaasta „tulukestes“. Loomulikult võiks lihtsalt mitte lubada oma poega või tütart üritusele, kuid vanemaid selline variant ei rahulda. Nad arvavad, et pidu tuleb üldse ära jätta kõigi jaoks.“

Venemaa haridusministeeriumi pressiteenistus reageeris uudisele närviliselt, väites, et mitte mingeid takistusi Uue aasta tähistamisele Venemaal ei tehta. „Uus aasta on meie traditsiooniline pidu, sündmus, mis jääb lapsepõlvest iga lapse mällu…“, pajatab ministeerium paatoslikult.

Edasi räägitakse juba rahva traditsioonilistest väärtustest, nii et siingi aitab tsiteerimisest, need on ju kõik puha Kremli jutupunktid ja meie vasakäärmuslased võivad solvuda.

Häid jõule kõigile – ka neile.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: Kui Delfi karjub: „Hoidke varas kinni!“, hoidke, sõbrad, oma taskuid…