Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Venemaal elavaid eestlasi alandatakse

-
12.05.2024

Erakonna Koos/Vmeste üks juhte Krõlov-Peterson kandideerib esinumbrina Eesti poolt Euroopa parlamenti, teine pealik Ivanov redutab Venemaal ja teeb seal aktiivset eestivastast propagandatööd. 9. mai puhul külastas ta Sotšis pronkssõduri koopiat ja suundus ka Krasnodari krais asuvasse eestlaste külasse, kus elab 36 perekonda.

Ta lasi filmida oma kohtumist eestlastega vene sõjamonumendi juures, kus lauldi nõukogude laule, kiideti Suure Isamaa kangelasi, tehti leinaseisak ja aeti piinlikku iba. Vahepeal oli aga seal esinenud eesti naisel niivõrd hirmunud ja kurb pilk, et tuli nutt kurku.

Teades, kes seisab Ivanovi ja Koos taga, on ilmselge, et sealsetele eestlastele oli tehtud ettepanek, millest nad ei saanud keelduda. Ühelt poolt kodud, pered, lapsed, teiselt poolt – FSB, Ivanov, seadused natsismi rehabiliteerimisest, ajaloo ümberkirjutamisest, võimude solvamisest, terrorismi toetamisest ja vene sõjajõudude diskrediteerimisest.

Ehk keskeltläbi 10 aastat vanglat

Nii elavadki need eestlased Venemaal, sest neil pole valikut. Nende vara ei maksa palju ja mahamüümisega oleks tõenäoliselt spetsiifilisi probleeme. Kuidas nad saaksidki tagasi tulla, kui Kaja Kallas ägaks neile kolossaalsete maksude, inflatsiooni ja venestamisega. Kui vahet pole, milleks maksta rohkem?

Ja Venemaa kodanikud käivad Eestis valimas eestlastele võimu.

Ja rahvusreeturitest valitsus toob aga selliseid valijaid Eestisse aina juurde.

Kui Ivanov, kes näeb välja nii, nagu oleks välja karanud 1990ndatest aastatest, sattub kunagi Eestisse, lisagem need videokaadrid tema kohtutoimikusse. Mulle tundub, et tegemist on eestlaste tülitamise, survestamise ja terroriseerimisega.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: kantsler nagu kõndiv anekdoot