Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Viktor Orbán – „Peamine, et Ungaril ei oleks ühist piiri Venemaaga!“ Riias lõid eriteenistused „Moskva majast“ välja seal pesitsenud vene tegelinskid

-
21.12.2023

Täna vastas Ungari peaminister Viktor Orbán ajakirjanike küsimustele, mis puudutasid lõppeva aasta tulemusi.

Üks küsijatest päris selle kohta, missugustena näeb Orbán tulevikus naabruses asuva Ukraina piire.

Peaminister möönas, et Ungari ei tegele võõraste territooriumide ja piiridega, kuna tema riigi võimud on keskendunud eranditult oma maa siseasjadel.

Ungarlased vaatavad oma piiridest välja ainult ühe mõttega: kõige tähtsam, et Ungaril ei oleks ühist piiri Venemaaga,“ kinnitas Viktor Orbán.

Ungari tahab, et tema ja Venemaa Föderatsiooni vahel oleks teise riigi territoorium. Sellest on Budapest huvitatud, märkis peaminister.

Orban võib küll olla Putini suhtes leebe, kuid sellist naabrit ta oma rahvale küll ei tahaks.

+ + + + + + +

Läti võimud olid täna mehe eest väljas ja lõid Riias asuvast nõndanimetatud „Moskva majast“ välja seal redutanud võõrriigi kodanikud.

Täna toimus Läti parlamendis vastava seaduse kiirkorras eellugemine, saadikud hääletasid poolt. Seletuskirjas öeldakse, et riikliku julgeolekuteenistuse andmetel on „Moskva maja“ Läti julgeoleku ja rahvushuvide vastu suunatud Venemaa tegevuse tugipunkt.

Sel puhul esines järjekordse ähvardusega Läti aadressil Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja M.V.Zahharova: „Kommentaar seoses kultuuri- ja ärikeskuse „Dom Moskvõ“ reiderhõivamisega Läti eriteenistuste poolt Riias“.

„Venemaa Föderatsiooni saatkond Läti Vabariigis teatas, et 21. detsembril murdsid Läti eriteenistuste esindajad sisse kultuuri- ja ärikeskuse „Dom Moskvõ“ hoonesse. „Maja“ kaastöötajatelt võeti jõuga ära sidevahendid, neid kuulatakse üle. Sissepääsu juurde on pandud „valvepost“, ruumides toimub varade ja kompuutritehnika arvelevõtmine. Samaaegselt surutakse just neil päevil Läti Seimis kiirendatud korras läbi seadust Moskva valitsuse omandis oleva „Maja“ eksproprieerimise kohta. Sellist reiderlikku sissetungi ei saa hinnata muudmoodi, kui riikliku banditismi akti Läti võimude poolt. Me teeme hädavajalikud järeldused. Järgnevad vastusammud.“

Maria Zahharova on vene välisministri Sergei Lavrovi hindamatu suuvooder, sest vana diplomaat kogu nähvamisjama ei tahaks oma suhu võtta. Ja alkohooliku pitser Zahharova näol teeb temale sokutatud avaldused naturaalsemaks.

Kas FSB murrab „vastusammu“ korras Läti Vabariigi saatkonda, näeme me üsna pea.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: Täna on R.Kaljulaidi teine sünnipäev. Eestlastel on lootust taassünniks! Inimõiguste keskus kuritarvitas Makarovi postkasti