Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis on vahet Eesti ja Norra peaministril?

-
24.11.2023
Kaja Kallas hoiab kümne küünega võimust kinni ja laseb ka oma puudlitel sigatseda.
© UU

Reedesed uudised räägivad, et Eesti peaminister Kaja Kallas võõrustas oma Norra kolleegi Jonas Gahr Støret – ja neil kahel on üks suur erinevus.

Norra peaminister Jonas Gahr Støre tagandas oktoobri keskel pärast aktsiaostuskandaali välisminister Anniken Huitfeldti, kes tunnistas 30. augustil, et tema abikaasa ostis pärast naise saamist välisministriks 2021. aastal kaitsetööstuskontserni Kongsberg Gruppen aktsiaid “palju suuremas mahus, kui ta seni arvas”.

Kongsberg Gruppen on Venemaa sõja tõttu Ukrainas saanud kasu riiklikest lepingutest, ja see tõstatas küsimuse võimaliku huvide konflikti kohta. Seepeale saatis peaminister Støre välisministri lihtsalt erru.

Eesti peaminister Kaja Kallas oli selle aja peale juba ise suures skandaalis oma abikaasa Vene-äriga, mis tõi perele “vereraha”. Lisaks aga oli Kaja Kallasel samasugune skandaal oma välisministri Margus Tsahknaga.

Augustis vahendas Eesti Ekspress: “Tsahkna oli varem kaitsetööstusfirma Semetron ekspordijuht, kes pidi hankima ettevõttele Eestist ja välisriikidest lepinguid. Kuigi ta on nüüd juba kevadest saadik uuesti minister, on Tsahkna on endiselt Semetroni välihaiglate äriga seotud MM Hospital OÜ osanik.

Tsahkna ministriks olles toimusid välihaiglate tehingud Islandi välisministeeriumiga ja selle tulemusel tegi riik Semetronilt järjekordsed tellimused. Eesti välisministri osalusega MM Hospital on teeninud Tsahkna ministriks olemise perioodil 4,3 miljonit eurot tulu.”

Huitfeldti ja Tsahkna juhtumid on peaaegu identsed, ainult et esimene neist kaotas ministrikoha, teine mitte. Aga pole ju ka midagi imestada – Norra peaministril pole oma Vene-äri olnud ja tema reageerib välisministri patustamistele tema tagandamisega. Kaja Kallas aga on ise käsipidi Kremli saastas sees ega puutu seetõttu ka oma välisministrit. Imelik olekski kaaspatustajat karistada, kui ise hoitakse kümne küünega võimust kinni, kuigi Eesti riigi maine kannatas peaministri Vene-äri tõttu tohutult.

Uued Uudised