Opositsioon saavutas võidu: randa ehitamise eelnõu kukkus Riigikogust välja

Eesti,
- Updated
©UU
Riigikogu

Riigikogu veekogude kallastel kehtiva ehituskeeluvööndi ligemale kümnekordset vähendamist plaaniv eelnõu ehk nn randa ehitamise eelnõu lendas täna riigikogus menetlusest välja.

Eelnõu riigikogu menetlusest välja lükkamise hääletuseks tegid ettepaneku Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja sotsiaaldemokraadid. Üllatuslikult toetasid väljahääletamist ka mõned koalitsioonisaadikud. Eelnõu esimese lugemise tagasi lükkamise poolt oli 49 saadikut, vastu 16. Erapooletuid oli üks.

Praegu võib looduskaitseseaduse järgi ehitada uusi hooneid üldjuhul meresaarte kaldast 200 meetri, mandri mererannast ja suuremate järvede kaldast 100 ning järvede-jõgede kaldast 50 meetri kaugusele. 50-meetrine ehituskeeluvöönd kehtib eraldi ka tiheasustusalade kohta. Uue eelnõu järgi oleks kõikjal alles jäänud vaid 20-meetrine kaitsevöönd, mida omavalitsused saaksid soovi korral laiendada.

UU

LOE LISAKS

EKRE teeb ettepaneku hääletada kaldale ehitamist lubav eelnõu menetlusest välja

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused