Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister Kaja Kallase valedepagas on lõputu

-
22.02.2022
Kaja Kallase tegelik mõttemaailm.
© Erki Evestus

Kaja Kallasest on saamas üks taasiseseisvunud Eesti ajaloo kõige rohkem valetavaid ja vassivaid peaministreid.

Jüri Ratase teise valitsuse päevil alandati EKRE eestvedamisel kütuseaktsiise, Isamaa nõudmisel paraku katseliselt vaid aastaks ja kui kaporatuur poleks sooritanud võimupööret, oleks aktsiisilangetus ilmselt aasta möödumisel alaliseks muudetud.

Kui Kaja Kallase kärpevalitsus võimule tuli ja taasalustas tasakaalus eelarve fetišiga, siis tahtis PortoRollo valitsus taas aktsiisid kõrgeks viia, et riigieelarvesse raha pumbata. Kui Kaja Kallas oleks soovinud madalate aktsiisidega jätkata, olnuks tal väga lihtne seda uue eelnõuga paika panna.

Kaja Kallas aga seda ei tahtnud, ta igatses kõrgeid aktsiise, sestap üritas ta EKRE algatuse lõpetada ja väitis, et endine valitsus olevatki ära otsustanud, et aasta möödudes aktsiiside kõrge tase taastatakse. Veelgi enam, paduvaletaja serveeris seda EKRE kavandatud hinnatõusuna. See aga pani isegi ERR-i saatejuhti Andres Kuuse talle selgitama, kui valesti peaminister kõike ette kujutab.

Sel nädalal kasutas Kaja Kallas samalaadset valet nn koputamis- ehk rikkumisest teatamise seaduse eelnõud tutvustades. Nimelt väitis ta, et selle seaduse algatus olevat tulnud eelmiselt valitsuselt. Vastav eurodirektiiv oli tollal küll arutlusel info hankimise kontekstis rahapesu paljastamiseks, kuid eelnõu sellest ei sündinud. Nüüd võttis Kaja Kallase valitsus direktiivi taas ette ja kirjutas sellest valmis pealekaebamisseaduse, mida laiendati märgatavalt suuremaks ja pavlikmorozovlikumaks, kui Euroopa Komisjon direktiivis üldse ette nägi. Kaja Kallas aga üritas taas väita, et tema stalinistliku algatuse olevat ellu kutsunud eelmine valitsus.

Kaja Kallas üritab näidata, nagu oleks eelmine valitsus nende sigadused ette valmistanud või nagu ei saaks valitsus eelmiste valitsuste otsuseid muuta ja PortoRollo omalooming olevat paratamatus – samas muudeti võimule saades kohe välismaalaste seadus migratsiooni suhtes leebemaks ja nüüd kavatseb minister Sutt seda veelgi lahjendada.

Riigikogus esinedes kasutab Kaja Kallas tavaliselt etteantud tekste, vastates näiteks kõikidele energiahindade tõusu puudutavatele küsimustele kolme kompenseerimisarvu ettelugemisega – kui arutelu neist raamest väljub, ei oska peaminister enam midagi mõistlikku öelda ning täidab väitlusruumi valede ja süüdistamistega.

Sotsiaalmeedias levib üks Youtube video, milles Siim Kallas väidab, et opositsioonierakonnad tegevat tema tütrele liiga. Tegelikult oli Kaja Kallas juba opositsioonis olemise ajal agressiivne nähvits, kelle tigedus ja ehe vihkamine paistsid silma just EKRE ministrite Marti Kuusiku, Kert Kingo ja Mart Järviku mahavõtmisel.

Siim Kallas on oma tütart lihtsalt valesti kasvatanud: seda oli näha eelmise aasta märtsis, kui Riigikogu ees esinesid peaminister Kaja Kallas (virtuaalselt) ja Siim Kallas komisjoni esindajana kõnetoolist. Isa härrasmehelikku suhtlemisoskust märkisid ära ka kõige vihasemad oponendid, samas kui tütre klähvimine ja teiste süüdistamine riivas kõigi kuulmist. Ju siis on käbi kännust eemale lennanud.

Peaminister Kaja Kallas on valetav valitsusjuht ja see maine on tal juba pigina küljes.

UU