Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politseijuht Elmar Vaher ootab 9. mail provokatsioone… odinlastelt ja Eesti lipu lehvitajatelt

-
25.04.2022
Politseijuht Elmar Vaher osutuski selleks, kelleks EKRE ministrid teda pidasid.
© UU

PPA juht Elmar Vaher kaotab üha enam adekvaatsust ning hakkab sarnanema Prantsusmaa ja Saksamaa politseijuhtidele, kes islamiterrorismi ohu korral hakkavad kohe “paremäärmuslasi” jahtima, pidades neid suuremaks ohuks – Vaher ei karda mitte putiniste, vaid odinlasi, nii nagu ta kardab provokatsioone mitte sedavõrd Z-iga, kuivõrd Eesti lipuga.

Kuidas teisiti mõista ERR-i lugu “Politsei peab 9. mail provokatsioone tõenäoliseks”, mis algab kohe Vaheri seletustega: “Ma pean seda üsna tõenäoliseks, et provokatsioonid tulevad. Eks provokatsioonidel on erinevad tulemused ka. Keegi võib seda teha isiklikul eesmärgil, et tema ikka tahab selle lindiga või lipuga tulla, ja meile võib tunduda provokatsioonina. Tegelikult seda päris nii võtta ei saa. Aga samas me peame arvestama, et keegi kutsub teadlikult üles, et paneme proovile selle Eesti politsei. /…/ Meile on tekkinud taas pilti üks selline rühmitus nagu odinlased. Nende eesmärk on tulla ka omakohut tegema,” rääkis politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

Kogu loo teeb veelgi kummalisemaks see, et Odini Sõdalased pole Eestis kunagi selliseid provokatsioone korraldanud – küll aga on politsei ise provotseerinud, nagu näiteks koroonapiirangute vastastel meeleavaldustel.

Muidugi on ka ERR kahekeelne: kui eestikeelses provokatsioonide hoiatusloos on pildil Georgi lindid, siis venekeelses loos on hoopis Odini sõdalane – eestlastele serveeritakse provokaatoritena putinlasi, venelastele migrantidevastast eestlaste ühendust.

Varem kirjutas ERR loos: “Politsei keelab kaheks nädalaks vaenuliku sümboolikaga avalikud koosolekud” järgmist: “Vaher ei soovita ka Eesti lippu provotseerivalt kasutada: “Soovime vältida olukorda, et politsei võtab inimesel Eesti lipu käest ära.” Vaher ütles, et usub, et provokatsioone Eesti lipuga võib tulla.”

Seega ei karda politsei mitte putiniste ja nende sümboolikat, vaid neid inimesi, kes võivad vastupidise sümboolikaga putinistide vastu välja astuda – see on juba tüüpiline Lääne-Euroopa praktika, kus pingete kasvades suunatakse repressioonid mitte islamistide, vaid nende vastu protestijate ehk “paremäärmuslaste” vastu.

Kui Prantsusmaa on ümbritsetud sõbralikest riikidest ja võib seda endale lubada, siis Eestis, kellel on pikk idapiir agressorriigiga ning suuresti Vene meedia mõju all olev arvukas vene kogukond, tähendab Vaheri tegevust otsest “viienda kolonni” ergutamist – politsei tegeleb ju “omadega” rohkem.

Ja mõistagi võimendab meedia seda kahjurlust – sõnumid ongi sellised, et ärge lehvitage sinimustvalget ja hoiduge eemale “paremäärmuslastest”, ligemale “surematutele”.

Odinlaste puhul võib eeldada, et kui tuleks uus pronksiöö või lausa “Donbassi mäss” Eestis, siis oleksid nemad ühed kõvemad putinistide vastu minejad, selliseid aga liberaalide valitsetav Eesti riik vaenab.

UU