Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

PortoRollo valitsuse läbisurutava ABIS-eelnõu tulemust on Hiina juba uiguuride peal testinud

-
09.06.2021
Hiinas kasutatakse ABIS-tulemust uiguuride peal.
© Scanpix

PortoRollo koalitsioon üritab Riigikogus läbi suruda isikutuvastuse eelnõu, mis on järjekordne samm totalitaarse ühiskonna loomisel.

Sel nädalal on Riigikogus teisel lugemisel seaduseelnõu automaatse biomeetrilise isikutuvastuse süsteemi loomiseks. Eelnõu 366 SE ehk ABIS-e eelnõu loob Eestis uue superandmebaasi, kuhu koondatakse kõikide teiste andmekogude isikuandmed ning lisatakse inimeste biomeetrilised andmed.

“Juba eelnõu nimi peaks panema lööma häirekellad kõigil privaatsust ja inimõigusi hindavatel vabadel kodanikel. Valitsusel on plaan luua superandmebaas, kuhu oleks talletatud kõik inimeste biomeetrilised andmed: sõrmejäljed, DNA proovid, näotuvastus ja silmaiirise näidised. Orwellik tulevik, totalitaarne jälgimis- ja tuvastusühiskond terendab kiiremini, kui keegi kartagi oskab,” hoiatab EKRE saadik Urmas Reitelmann.

“Selle seaduse sisu on võigas – see on biomeetrilise andmekogu loomine kogu Eesti inimestest. Meil ei ole kindlust, et sellele andmekogule ei saa ligi ka võõrriigid. Mida selle suure venna andmekoguga tegema hakatakse, selles meile head vastust antud ei ole,” sõnas EKRE esimees Martin Helme.

Valitsuse eelnõu taustal on kasulik teada, kuidas mujal maailma seda tuvastussüsteemi kasutatakse ja hoitavaks näiteks kommunistlik Hiina, kes hoiab selle abil ohjes uiguuri vähemust.

Hiina võimud kasutavad moslemivähemusest uiguuridel üle riigi silma peal hoidmiseks tehismõistusel põhinevat tohutut näotuvastussüsteemi, vahendab ERR USA ajalehte New York Times.

New York Times kirjutas juba 2019. aastal sellest, et Hiina tohutu turvakaamerate süsteemi osaks saanud näotuvastustehnoloogia programmeeriti leidma, järelevalvet pidama ja andmeid talletama inimeste kohta, kelle välimus vastab uiguuride omale.

Timesi andmeil kasutab politsei nüüd tehismõistuse tehnoloogiat uiguuride jälgimiseks väljaspool Xinjiangi, kaasa arvatud heal elujärjel linnades nagu Hangzhou ja Wenzhou. Lehe väitel skaneeriti ühes riigi keskosas asuvas linnas uiguuride leidmiseks ainuüksi ühes kuus inimeste nägusid 500 000 korda.

Õhtuleht vahendas mullu detsembris Washington Posti, kes kirjutas, et Hiina tehnoloogiahiid Huawei testis näotuvastustarkvara, mis võib riigi valitsusele saata nn uiguurialarme.

“Nii Huawei kui nendega koostööd teinud tarkvaratootja Megvii tunnistavad, et eksisteerib dokument, millele Huawei esindajad alla kirjutasid ning mis kirjeldab sellise kaamerasüsteemi testimist, mis suudaks rahvahulgast ära tunda üksikisiku näo ning tuvastada tema vanuse, soo ja etnilise päritolu. Testiraport kinnitab, et tarkvara suutis grupi inimeste seast „ära tunda“ uiguuri näo,” kirjutas väljaanne.

“Näiteks hiina firma Hikvision on turundanud kaameraid, mis on välja töötatud spetsiaalselt uiguuride tuvastamiseks. Võimude silmis soovimatu materjali tuvastamiseks on kohalikud elanikud sunnitud oma nutitelefonidesse paigaldama rakenduse, mis saadab neis leiduvate failide kohta käivaid andmeid tõenäoliselt riiklikele julgeolekujõududele kuuluvatesse serveritesse,” kirjutab Oliver Laas netilehel eurasia.ee.

Nii loob Hiina kommunistidega koostööd tegev Reformierakond koos Ühtse Venemaa partneri Keskerakonnaga Eestisse jälitussüsteemi, eeskujuks hiinlaste terror uiguuride kallal.

Martin Helme: Alustame Riigikogus töötakistust, et hoida ära järjekordset politseiriigi seaduseelnõu vastuvõtmist