Raimond Kaljulaid – paremäärmuslusest kõnelev oportunistlik ja populistlik äärmuspoliitik

Eesti,
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Raimond Kaljulaid.

Raimond Kaljulaid elas alles veidi aega tagasi samasuguses meediamullis, nagu Marina Kaljuranna ümber on loodud, kuid viimased populaarsusuuringud näitasid, et tema mull susiseb tühjaks.

Esmaspäevane Turu-uuringute AS-i küsitlus näitas, et Raimond Kaljulaid saaks kuus protsenti häältest. Ilmselt ootas mees ise Tarandi moodi tähelendu, kuid ulatub siiski vaid alumiste pilvedeni. Takistuseks on see, et Kaljulaid ei saavutaks enda taustaga kunagi üldrahvalikku protestikandidaadi populaarsust, nagu see oli “rahvamees” Indrek Tarandil enne allakäigutrepile astumist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegu ongi näha, et kuigi Kaljulaid on positsioneerinud ennast vasakliberaalsele mättale, pole ta kellelegi “oma” – Keskerakonnale on ta reetur, Reformierakonnal aga on endalgi toiduahelas  üliambitsioonikaid kisakõrisid küllaga.

Pealegi on Raimond Kaljulaidi seisukohad äärmuslase omad. Teisipäevases “Esimese stuudios” esinedes paiskas Raimond Kaljulaid suust ohtralt “paremäärmuslust” kritiseerivaid loosungeid, mis mõjusid ilmselt eemaletõukavana isegi EKRE-vastastele. Lisaks vassib Kaljulaid täielikult.

“(Kaljulaid) …tõi näiteks Inglismaa, kus tema hinnangul on vastureaktsioonina islamiseerumisele hakatud valima paremäärmuslikke poliitikuid,” vahendab ERR. Samas tuleb järgmine väide: “Kaljulaidi sõnul tegelevad paremäärmuslased väljamõeldiste tõe pähe pakkumisega. “Seda, et kusagil on mingi kuri Brüssel, kes soovib meid ära föderaliseerida, seda ei ole olemas. Samamoodi ei ole kusagil kedagi, kes korraldab Eesti või Euroopa islamiseerimist.”

Siit võib välja lugeda, et islamiseerumine on, aga islamiseerimist pole. Kaljulaid pole vist lugenud Verhofstadti, Timmermansi ja Merkeli sõnu, kes leiavad, et islam on osa Euroopast ja tuleb soodustada migratsiooni Aafrikast. Või õigemini – ta eelistab seda mitte märgata.

“See retoorika, mida ka Eestis kasutatakse, et keegi soovib Eesti riiki, rahvust hävitada – ei ole sellist ohtu Eestil,” väidab Kaljulaid, kes oma ametites on ennast ümbritsenud vene näitsikutest. Venelane, Postimehe kolumnist Ivan Makarov aga ütleb oma loos “Saadame kolm vägilast Brüsselisse!”, et “targem oleks mõnigi eesti poliitik Brüsselisse ära saata, sest seal on neist vähem kahju kui Eestis” ja “kelle kaugemale saatmine oleks Eesti poliitilisele elule tervendav verelaskmine, mida kasutati keskajal organismi puhastamiseks vereringes kaua püsivatest mürkidest.”

Kolmeks vägilaseks peab ta Yana Toomi, Viktoria Ladõnskaja-Kubitsat ja oh üllatust! – ka Raimond Kaljulaidi, “kuna neid ühendab rahvuslik faktor: kaks venelast ja üks eriti venemeelne eestlane.” “Siis saaksid teiste riikide eurosaadikud aru, et eestlaste väidetaval sallimatusel on mõjuv põhjus,” lisab ta. “Kaljulaidil ja Ladõnskaja-Kubitsal on üks esilekerkiv ühine omadus – nende peale ei saa üldse kindel olla, sest need kaks poliitikut tegid kõik selleks, et nende koduerakonnad põruksid kõige otsustavamal hetkel.”

Aga naastes “Esimesse stuudiosse”, siis Kaljulaid populismiga ei koonerdanud: “Pigem on meie oht, et meil on majanduslik ebavõrdsus, mahajäämus teatud piirkondades, millega võidelda,” räägib Tallinna linnavalitsuse toiduahelas vegeteeriv mees. “Eesti puhul on majandusliku ebavõrdsuse küsimus, ja on toodud välja, et eakate vähene sissetulek on tekitanud olukorra, kus nad elavad allpool vaesuse piiri.”

Lõpetuseks ka sellest, et Raimond Kaljulaid on Edgar Savisaare “imelaps”, kes oli tema kõrval ka Ühtse Venemaaga lepingu sõlmimise ajal; samuti oli ta 11. kohal vene elanikkonna mõjutajate seas; 2016. aasta septembris esitati Kaljulaidile kahtlustus omastamisele kaasaaitamises reklaamiteenuse osutamise puhul, menetlus lõpetati oktoobri alguses oportuniteedi alusel (tema poolõde ehk president Kersti Kaljulaidi võimule tulles). (Vikipeedia andmed).

Ja mõistagi unistab Raimond Kaljulaid tema näpunäidete järgi tehtavatest massirepressioonidest, mida ta kirjeldas Eesti Päevalehele ja milles on nii kinnipanek kui ka rahaline karistus. Seega: valid Raimond Kaljulaidi, valid hävituspataljoni!

Allikad: Postimees, ERR

Loe lisaks: Kuidas ajakirjanikust sai vandenõuteoreetik – Raimo “Icke” Poomi oletuslikust loost EPL-is

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused