Riigikogus loodi toetusrühm e-hääletuse läbipaistvaks ja usaldusväärseks muutmise toetuseks

Eesti,
- Updated
mobiil id, id kaart
©Uued Uudised
Eestil on oma e-riigist praktilist kasu, kuid kas selle tutvustamine on teistele samuti kasu toonud? Pilt on illustratiivne.

Täna moodustati Riigikogus toetusrühm, mille eesmärgiks on elektroonilise hääletamise süsteemi kontrollitavaks, turvaliseks ja läbipaistvaks muutmise toetamine ning vastavate seadusemuudatuste toetamine.

Toetusrühma esimees Kert Kingo juhib tähelepanu, et läinud aasta lõpus avaldas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri algatatud e-valimiste töörühm koondraporti, mis sisaldas 25 probleemkohta ja ettepanekut e-valimiste süsteemi usaldusväärsuse tõstmiseks ja riskide haldamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„On selge, et süsteem, milles on sedavõrd palju probleeme, ei ole kasutuskõlblik,“ ütles Kert Kingo. „Elektrooniline hääletus peab saama usaldust tekitavaks, e-hääle liikumise protsess peab olema läbipaistev ja jälgitav ning seadused tuleb ühtlustada paberhääletuse teel hääle andmise protsessiga.“

Ühendusse kuuluvad Uno Kaskpeit, Riho Breivel, Merry Aart, Leo Kunnas, Urmas Reitelmann, Peeter Ernits, Jaak Valge, Kai Rimmel, Kert Kingo, Kalle Grünthal, Helle-Moonika Helme, Ruuben Kaalep, Tiit Kala, Alar Laneman, Paul Puustusmaa, Urmas Espenberg, Henn Põlluaas, Anti Poolamets, Siim Pohlak ja Tarmo Kruusimäe (Isamaa).

UU

 

LOE LISAKS

Põhjalik ülevaade: e-valimised põhinevad usul, et kõike tehakse ausalt ja õigesti. Aga kui mitte?

Võtame e-valimise juppideks (1. osa)

Võtame e-valimised juppideks (2. osa) 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused