Ruuben Kaalep: Hädaolukorra seadusega toimunu ei ole praak, vaid demokraatia

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE Riigikogu saadik Ruuben Kaalep.

Olin esmaspäeval nende EKRE saadikute seas, kes hädaolukorra seaduse arutelul andsid oma poolthääle Reformierakonna esitatud muudatusettepanekule, mis täpsustab hädaolukorra juhtimisskeemi. Tegin seda lähtudes loogikast, et kriisiajal kiiruga kokku klopsitud eelnõude mõistlikumaks muutmine on meie kõigi huvides, ükskõik kas ettepanekute esitajaks on koalitsioon või opositsioon. Seda kummastavam on meediast lugeda seisukohti, nagu erakondadeülese mõttevahetuse tulemuseks oleks seadusesse hääletatud praak, kuna ülejäänud opositsiooni ettepanekud jäid täiskogu toetuseta.

Muudatusettepanek, mis toetust leidis, lähtus riigikaitsekomisjoni seisukohtadest. Nimelt on Riigikogu menetluses parajasti ka riigikaitseseadus, mille üks eesmärke on kriisiolukorras selgete käsuliinide ja juhtide-vastutajate iseseisva otsustusvõime tagamine. Konkreetse juhtimisahela puudumine tähendab kaost. Nii sai ka hädaolukorra seaduses korralduste andmise õigus delegeeritud valitsuselt (kollektiivne organ) olukorra lahendamist juhtivale asutusele, et otsustamine ja vastutamine püsiks samade isikute ringis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuid see ei tähenda, et valitsuse käed peaksid olema seotud olukorras, kus hädaolukorra lahendamist juhtiv asutus oma ülesannetega hakkama ei saa või tegutseb ebaadekvaatselt. Kõige sisukam hädaolukorra seadust puudutav kriitika ongi suunatud sellele, et seadus annab Terviseametile põhjendamatult palju võimu. Reformierakonna esitatud teine muudatusettepanek oleks seadusest eemaldanud lõike, mis võimaldab valitsusel vajaduse korral lükata edasi hädaolukorras antud korralduste jõustumist. Tegemist on olulise lõikega, mis tasakaalustab valitsusele ja ametnikele antud võimu ning tagab, et kriisijuhid ei saa oma volitusi valitsusest mööda minnes kuritarvitada.

Erinevalt esimesest ettepanekust ei leidnud selle lõike väljajätmine Riigikogu toetust. Seepeale on reformierakondlased rahvaesinduse hääletustulemust nimetanud seadusepraagiks ja väitnud, et ilma mõlemat ettepanekut vastu võtmata kaotavad mõlemad mõtte. Tegelikult on vastupidi: koalitsioonisaadikud kiitsid mõistliku ettepaneku heaks, tasakaaluks aga hääletati ebamõistlik maha. See peaks olema õppetunniks nii koalitsioonile kui opositsioonile: põhimõttel “kõik või mitte midagi” riigiasju ajada ei saa. Demokraatia käib just nii, nagu esmaspäeval Riigikogu näitas.

 

LOE LISAKS

Opositsioon on muutnud koolikiusamise elemendid Riigikogu töö osaks

 

4 commentsOn Ruuben Kaalep: Hädaolukorra seadusega toimunu ei ole praak, vaid demokraatia

 • Avatar

  Ära aja naerma.

 • Avatar

  Kes vahegi inglise keelt valdab,kuulates Youtubest Bischop Larry Gaiters ’i raadiosaadet.Tundide kaupa doc. materjali ,seoseid ,mis tegelikult toimub.

 • Avatar

  See toimiks,kui oleks tõeline TA,.minge WHO lehele ja uurige.Meie TA on Hiina KP ja Bill Gatesi lakei. Nad ei mõtle oma peaga vaid ootavad kaske. Oodake,kohe tuleb TAlt soovitus kohustuslikuks vaktsineerimiseks koos HR 6666ga.

 • Avatar

  Aga Terviseamet on ehe näide ülevalt alla korrumpeerunud ja vastutustunde puudumisest hullunud avaliku sektori tegemiste kohta. See riigiaadel seal tunneb ennast puutumatuna, teeb mis pähe tuleb ja tegelikult tuleks oma tänasel kujul lihtsalt laiali peksta. Hea kui mõne limuka saaks Saaremaa katastroofiga seoses vangi ka panna. Kui EKRE tahab eestlaste usaldust selle tänase Brüsseli vasallriigi vastu kuidagigi parandada, siis esimene ja kõige tähtsam samm on riigiaadli tiibade kärpimine.
  Täna on Eestis välja kujunenud suisa revolutsiooniline olukord aga vastuolud ei jookse enam omanik-tööline tasandil ja ka poliitilised vastuolud ei ole nii teravad kui on vastasseis tavakodanike ja ebaproportsionaalselt ülepaisutatud ja läbinisti korrumpeerunud ning karistamatusetundest hullunud avaliku sektori vahel. Tavaliste eestlaste suurimad vaenlased on ikkagi ministeeriumite toolidel ennast paksuks õginud korrumpeerunud kohvikeetjate hordid, kes eluaeg tööd rabanud inimeste maksurahade eest endale kolmeteistkümnendat palka ja kätepesemise preemiat maksavad ning suvepäevadeks riigihankeid korraldavad. Peagi saabuv majanduslangus teravdab olukorda veelgi ja siis hakkab üha rohkem inimesi mõtlema, kas seda täielikult mädanenud kolmanda maailma s*taauku nimega Eesti Vabariik on üldse võimalik renoveerida või tuleks see haisev peldik vundamendini maha põletada ja lihtsalt otsast peale hakata? Rahvus kui selline on veel alles, aga kauaks?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused