Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sõda pani Haapsalu Tšaikovski muusikafestival nime muutma

-
06.05.2022
Tšaikovski tuntuim teos on “Luikede järv”
© Scanpix

Haapsalu Tšaikovski festival muutis sellest aastast nime ja on nüüd Haapsalu Valgete Ööde festival. Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuhi Andri Maimetsa sõnul oli nime muutmiseks kaks põhjust – üheks Venemaa sõda Ukrainas ja teiseks, et ainult Tšaikovski muusikale keskendudes ei pea festival kuigi kaua vastu.

Eesti Kontsert teatas, et Valgete Ööde muusikafestival kannab siiski endas Tšaikovski festivali vaimu ning romantilise ja muretu suveaja ergast püüdu kauni muusika poole. Tšaikovski loomingut siiski kuuleb

Äsja teatati, et Ukraina sünkroonujumiskoondis vahetas kõigest paar kuud enne MMi oma kava, sest eelmine oli tehtud Pjotr Tšaikovski muusika järgi. „Meie tehnilise programmi muusikapala oli Tšaikovski „Luikede järv“. Ent kuna need mutandid ründasid meie riiki, siis ei taha me neist midagi kuulda. Isegi mitte Tšaikovskist. Milleks sissetungijaid ülistada?“ lausus Ukraina koondise mentor Svetlana Saidova.

Vene klassikalise sümfoonia rajajaid Pjotr Tšaikovski sündis 7. mail 1840 Votkinskis ja suri 6. novembril 1893 Peterburis.