Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsiaaministeerium hoiatab ohtliku kanepi eest, vasakliberaalne leer aga tahab pahvimise seadustada

-
27.01.2023
Mida vasakpoolsem, seda suurem uimastite toetaja.
© Scanpix

Reforminoored tulid teisipäeval sotsiaalmeedias erakonna märgi all ja värvides välja mõttega, et võiks legaliseerida uimastina tuntud kanepi, vahendas Postimees.

BNS aga vahendab teist uudist: “Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamiseks eelnõu, millega lisatakse tervisele ohtlik kanep HHC ehk heksahüdrokannabinool narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja. Muudatuse eesmärk on piirata HHC laiemat levikut ja kättesaadavust, kuna see kujutab tõsist ohtu rahva tervisele. Edaspidi on selle aine käitlemine illegaalne ja karistatav. Juba praegu on ebaseaduslik HHC kui tervisele ohtliku aine lisamine e-sigarettide vedelikku.”

Muidugi on tegu eri kanepitoodetega, aga üldiselt maksab endiselt reegel, et lahjematelt mõnuainetelt minnakse ruttu üle kangematele.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi regulaarse valijaskonna väärtushinnangute uuringu põhjal suhtub kanepi seadustamisesse positiivselt 25 protsenti valijatest.

57 protsenti küsitletutest peab kanepi seadustamist täiesti või pigem vastuvõetamatuks. 12 protsendile jääb antud küsimuses kahevahele ning 25 protsenti peab kanepi seadustamist pigem või täiesti vastuvõetavaks. 5 protsenti vastanutest ei osanud öelda kumba varianti pooldab.

Reformierakonna toetajatest soovib kanepi seadustamist 45%, sotsidest 41%, Eesti 200 omadest 37%, kõik teised erakonnad on hoopis väiksemate protsentidega.

Uued Uudised

Loe ka Kanepikõhvi igatsevad reforminoored näevad Eesti tulevikku “pilves” ühiskonnas