Sotside, Eesti 200 ja Reformierakonna toetajaid jätab rahvuse, keele ja kultuuri säilitamine külmaks

Eesti,
- Updated
©UU
Tulevane uimastiaparaat? Raha sisse ja narkots kätte…

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlus näitas, et Reformierakonna, “kahesajatajate” ja sotside toetajad on kas saama peal väljas (poliitoravad) või on nad otseselt rahvusriigi vastu, mis on rohkem usutav jällegi sotside ja Eesti 200 puhul.

Küsitluses uuriti Eesti elanike käest, kumb on inimeste arvates Eesti eesmärkidest olulisem, kas rahvuse, keele ja kultuuri säilitamine või inimeste heaolu kasvatamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestlastest vastajatest arvab 33 protsenti, et peamine eesmärk peaks olema rahvuse, keele ja kultuuri säilimine, 22 protsenti on kahevahel ning 37 protsenti arvab, et peamine eesmärk peaks olema inimeste heaolu kasvatamine. Üldarvestuses peavad 29 protsenti kõige olulisemaks rahvuse, kultuuri ja keele säilimist, samas kui 43 protsenti panustaks pigem majandusliku heaolu kasvule.

Rahvusluse lipulaevaks on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. EKRE toetajatest arvab 51 protsenti, et peamine eesmärk peaks olema rahvuse, keele ja kultuuri säilimine, 13 protsenti on kahevahel ning 32 protsenti arvab, et peamine eesmärk peaks olema inimeste heaolu kasvatamine. Pisut väiksemad, kuid peaaegu samad on ka Isamaa toetajate seisukohad.

Reformierakonna toetajatest arvab vaid 28 protsenti, et peamine eesmärk peaks olema rahvuse, keele ja kultuuri säilimine, paduglobalistlikul Eesti 200-l on see protsent 27, tugeva vene mõjutusega Keskerakonnal 24 (77 protsenti venekeelsetest arvab, et peamine eesmärk peaks olema inimeste heaolu kasvatamine) ja sotsidel kõigest 17%.

Sotsidest seab seega vaid väga väike protsent esiplaanile rahvusriigi, mis näitab sotse kui kõige rahvusvaenulikumat erakonda.

Loe ka: REPLIIK: Rahvuse säilimine ja heaolu ei ole teineteist välistavad eesmärgid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused