Statistikaamet muretseb eestluse pärast, (sotsi)aalministeerium naerab selle mure välja

Eesti,
©Uued Uudised
Sotsiaalministeeriumi ei huvita mitte eesti rahva säilimine, vaid sellised projektid.

Eestis on taas näha, et kui keegi tunneb muret eesti rahva tuleviku pärast, leidub globalismimeelsest leerist mingi institutsioon, kes selle välja naerab – seekord pikka aega vasakpoolsete sotside ja keskerakondlaste kontrollitud sotsiaalministeerium, kes vahendab Eestis üldse suurt hulka globalistlikke projekte.

Statistikaameti juhtivanalüütik Mihkel Servinski kirjutas 7. juulil statistikaameti blogis artikli “Eesti vajab uut laulvat revolutsiooni, mis täidaks maa lastega” Eesti sündimuse muutumisest viimase 30 aasta jooksul. Olulisimate muutustena tõi ta välja naise vanuse kasvu lapse sünnitamisel ja sünnitusealiste naiste arvu kahanemise.

Oma blogipostituse lõpetas Servinski sõnadega: “Keegi ei oska täpselt öelda, kust jookseb piir, millest allpool põhiseaduses nimetatud rahvuse, keele ja kultuuri kestlik areng enam võimalik pole. Julgen siiski arvata, et oleme sellele olulisele piirile väga lähedal.”

Intervjuus ERR-ile ütles Servinski, et statistikat vaadates tunnetab ta ohtu. Tema hinnangul on rahvastiku kestmise teema praegu liialt alahinnatud ning vajab rohkem tähelepanu, selgeid otsuseid ja selgeid meetmeid.

“Riigi eesmärgiks on seatud, et kultuur ja keel kestavad, siis lihtsalt niisama seda ei juhtu, selleks tuleb ka vaeva näha,” ütles Servinski.

Rahvastiku säilitamiseks tuleb Servinski sõnul eelkõige jõuda sündimusega taastetasemele, mis peaks Eestis olema ümardatult 2,1 last naise kohta. Ta tõi näiteks, et kui tuli kolmanda lapse toetus, siis kolmandaid lapsi sündis ka rohkem.

Sotsiaalministeerium pidas selle peale vajalikuks see jutt välja naerda. Sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakonna juhataja Hede Sinisaar ütles, et kui vaadata ka muid näitajaid peale sündimuse (näiteks elanikkonna tervise paranemist või rännet), siis olukord nii hull ei olevat.

Sinisaare sõnul on oluline roll selles rändel, sest aeg, mil Eesti kaotas elanikke väljarändes, on lõppenud. Samas aga “unustab” ta, et eestlaste demograafilist seisukorda ja osatähtsust samuti ohustav sisseränne on kõvasti kasvanud ja jätkab seda tendentsi.

“Statistikaameti peaanalüütik Mihkel Servinski ütleb välja karmi tõe: Kaja Kallase suguste juhtimisel pole Eesti rahvusriigil tulevikku,” kommenteerib EKRE poliitik Peeter Ernits.

Mis aga puutub sotsiaalministeeriumi, siis seda nimetati hiljuti pandeemiaga seoses “mädapaiseks” – seda on ta ka teistes küsimustes, sest just sealt tulevad välja projektid, nagu hiljutine teadlaste otsimine vihakõne defineerimiseks.

Võrdsusvoliniku ja sotsiaalministeeriumi pseudoteaduslikes lähenemistes peitub tõeline “lame maa”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused