ÜLESKUTSE: Ettevõtjad, andke meile teada ametnike kiusust!

Eesti, Majandus,
- Updated
©Scanpix
Ametnike käest “vastu nina” saanud ettevõtjatest Eestis puudust ei ole.

Rahandusminister Martin Helme teatas oma tänases avalduses, et oma lühikese ametisoleku aja jooksul on ta kohtunud paljude murelike ettevõtjatega, kes on Eesti riigis pettunud ning kaaluvad tõsiselt Eestis ettevõtluse lõpetamist või ongi juba seda teinud.

„Jutt ei ole mitte ainult hävitavate tagajärgedega aktsiisitõusudest, mis jääb pigem poliitikute südametunnistusele, vaid aina enam ja enam saan ma kaebusi selle kohta, kuidas eluvõõrad ja kiuslikud ametnikud loobivad ettevõtjale igal sammul kaikaid kodarasse,“ tõdes Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Mulle tuli üllatuseks, kui laialt on Eesti tippametnike hulgas levinud vaenulik suhtumine ettevõtjatesse, kes ju tegelikult maksavad ametnikule palka. Mul on olnud raske veenda ametnikke, et nad ei näeks ettevõtjas vaenlast, vaid sooviksid teha koostööd.“

Ettevõtjad, millised on teie kogemused asjaajamisel riigiametnikega? Kirjutage aadressil info@uueduudised.ee, kui olete kokku puutunud ebakompetentsuse või süsteemse kiusuga! Soovi korral tagame anonüümsuse.

LOE LISAKS

Rahandusminister Martin Helme poliitiline avaldus: tahan paluda vabandust kõigi Eesti ettevõtjate ees

3 commentsOn ÜLESKUTSE: Ettevõtjad, andke meile teada ametnike kiusust!

 • Avatar

  Küllap on olemas seadused, et majanduslikku- ja moraalset kahju põhjustanud ametnik vastutama panna.
  Väidetavalt laekub poliitikutele rohkesti kaebuseid võimu kuritarvitamistest. Erakond võiks luua töörühma, et kaebajaid esindada ja ametikohta kuritarvitanud ametnikud kohtusse kaevata.

 • Avatar

  Annan teada, et Postimehe “puuriva” ajakirjandusosakonna juht Holger Roonemaa leidis eriti tõsise teema, mida uurida. Nimelt olevat Eestis seltskond inimesi leidnud sõnajalaõied ning tahtnud nendega puhast armastusenergiat toota. Aga kuna tuul oli liiga nõrk, siis jäid aroomid meie peenelt häälestatud maa peale liialt kauaks, miistõttu osa lehti hakkas liialt kolletuma. Holger ja teised tõsised ajatatikad küsisid otse allikalt ehk siililt udus, kes on süüdi. Siil vastas, et udu lõpus paistuse tugev valgusehelk ehk vist olevat sõnajalad lisaks õitele ka helmestega kaetud ja see ei sobivat meite isamaale. Holger teatas avalikult, et ta luges üle – helmeid oli sõnajalgadel üle kümne korra üle lubatud peenhäälestuse normi. Et isegi kuu peale olevat näha olnud. Seetõttu saatiski Postimees oma uuriva toimetuse kuu peale, kust kõik see pillamine “pealtnägijale” selgelt näha ole. Nüüdsest istubki kogu Eesti uuriv ajakirjndus Kuu peal ja panevad seal maaema Marju juhtimisel ametlikult iga päev uut pada.

 • Avatar

  Probleem on pigem sells, et ametnikelt on seadusega ära võetud kaalutletud otsustusõigus – nad on oma olemuselt sarnased kiiruskaameratega, on off nupikesed

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused