Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uue valitsuse võitlus koroonaviirusega: uue hooga vanas vaimus, Tanel Kiige juhtimisel edasi

-
27.01.2021
Tanel Kiik

Uue valitsuse peaminister Kaja Kallas ütles esmaspäeval Riigikogus, et COVID-19 teine laine on esimene asi, millega uus valitsus koheselt tegelema hakkab – ja seejuures sai tervise- ja tööministriks ikkagi eelmise valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiik.

„Ma tahan kriisi lahendamisel tunnustada ka meie eelmist valitsust. Jah, on palju asju, mida meie oleks teinud teistmoodi ja millele me oleme opositsioonist tähelepanu juhtinud. Ent suures plaanis on Eesti läinud õiget teed. Ma arvan, et tänaseks on kõik poliitilised jõud aru saanud, et sellest kriisist ei juhi meid välja poliitilised viroloogid, vaid ikka päris teadlased,” ütles Kallas.

Koalitsioonileppes on moment: “Koroonaviiruse pandeemia nõuab meilt lähiajal jätkuvat otsustavat tegutsemist viiruse leviku tõkestamisel, vaktsineerimisel, tervishoiusüsteemi tugevdamisel, hariduselu korraldamisel, inimeste sissetulekute tagamisel ja ettevõtluse toetamisel.”

Seega siis lubab uus valitsus võimsamat võitlust koroonaga, jättes seda tegema endised inimesed, konkreetselt Tanel Kiige meeskonna.

“Heasoovlik sotsiaalminister Tanel Kiik võib punnitada kui palju tahes, ent ta ei ole ei arst ega ammugi mitte epidemioloog, kes tunneks epidemioloogilist protsessi. Ta on võtnud liiga palju enda peale. Tema kümme ametnikku ajavad küll võrdsust taga, kuid ühtki epidemioloogi sealt ei leia. Surma ees oleme võrdsed niigi,” kirjutab rahvastikuteadlane ja meditsiinidoktor Jaak Uibu, kes tuletab ka meelde, kuidas Reformierakonna fraktsioon lükkas eelmisel sügisel tagasi tema ettepaneku kutsuda ellu Riigikogus “Koroonakahjude minimeerimise toetusrühm”.

“Nagu ma aru saan, siis uus valitsus tahab koroonaga võitlemist teha teistmoodi, kui eelmine valitsus? Eelmises valitsuses võitles koroonaga Tanel Kiik! Ja üllatus, üllatus, ka tänases valitsuses võitleb koroonaga sama tüüp! Kas Tanel Kiik mängis aastaid lolli? Ja nüüd uues valitsuses avaneb tema eriline anne võitluses pandeemiaga ja viirus seljatatakse hetkega?” küsib ka EKRE Tallinna volikogu fraktsiooni esimees Mart Kallas.