Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vastukaja loole „MEEDIAVALVUR: …and a Happy New Year, keskerakond!“

-
31.12.2023
Keskerakonna heategija, FSB kassiir Saksamaal Vladimir Jakunin

Isegi aasta viimasel päeval on nii meie lugejad kui ka tuntud kolleegid teistest väljaannetest rohketele näärirõõmudele vaatamata tähelepanelikud ja aktiivsed. Erakonna „Koos / Vmeste“ eksiilis juhi otsesed vihjed sellele, et keskerakondlased käivad praegu Venemaal eurovalimiste kampaaniateks raha lunimas, on tõesti šokeerivad. Seepärast vajutatigi Eestis teatud ringkondade poolt kontrollitavas sotsmeedias nähtamatule pidurile…

Tuntud kolleegi arvamus:

„Seda oli peale Kõlvarti valimist arvata, et varsti saadetakse musta kilekotiga Korb Venemaale raha järele, sest selge, et koos eestlastest liikmetega lahkuvad ka eestlastest rahastajad, aga Keskerakond ise on nagu Edgar Savisaare puugikeha, seal on palju inimesi, kes ei oska midagi teha, aga tahavad hästi elada. Nii on keskil kaks valikut: kas seada sisse Tallinna linnas ettevõtjatele räigem räkit kui Savisaare aegadel – siis ei saanud midagi ilma altkäemaksuta parteile linnas teha – või otsida üles Jakunini number Savisaare telefoniraamatust. Ma arvan, et linnas hakatakse ettevõtjaid veelgi kõvemini pitsitama ja küsitakse Venemaalt ka. Seda võib rahulikumalt teha kui Savisaare aegadel, sest siis olid võimulolijate sihikud kõik Edgari peale pööratud, nüüd on need EKRE peale keeratud ehk teisisõnu tõenäosus vahele jääda on väiksem. Võimulolijatele on tähtsam konservatiivi kütusearve kui see, et meid valmistatakse meie enda külje all ette kas Venemaaga liituma või muutuma Vene protektoraadiks. Ja teades, kui palju on vene riigiametnikel, nende peredel ja riigiga seotud ärimeestel Eestis vara, mida ametlikult käsutavad või omavad tankistid – kas kohalikud või Venemaalt sisserändajad – siis pole Kremlil raske keski rahastada. Aga eks see, et ka Eestis eri kremlimeelsete tornid tülitsevad omavahel, annab natuke lootust, et Kremli plaanid ei realiseeru.

See ongi meid viimased aastakümned alles hoidnud, et Eesti venemeelsed on omavahel raksus ja ei suuda organiseeruda. See meid päästabki, et üksteist vihkavad nad sama palju, kui eestlasi.“

Selline kiirreageering valitsusmeelse meedia uurivalt ajakirjanikult loole https://uueduudised.ee/uudis/eesti/meediavalvur-and-a-happy-new-year-keskerakond/

Sain ka ilusa õnnitluse ühelt tuntud Riigikogu liikmelt: kommenteerisin omaarust viisakalt X-keskkonnas pr. A.Akkermanni postitust, kui äkki ründas mind ja UU-d pr. Karmen Joller. Vastasin talle üsnagi korrektselt, soovides ka head saabuvat aastat. Ma ei tea, kuidas need asjad täpselt käivad, aga minu vastust on üles leida väga raske ja seda on näinud kusagil kolmkümmend inimest, ehk kümneid kordi vähem, kui kommentaari, millele vastasin. Aga äkki kedagi ei huvitagi läbisõimatud inimese vastus, nii võib ju ka olla.

Ma ei tea, miks peab oponente sotsiaalmeedias nõnda lihtsakoeliselt kõnetama – näiteks mina kasutan sotsvõrgustikes, kus kommenteerin üldiselt harva, alati sama keelt, nagu ka ametlikes artiklites.

Aga siis saatsid mulle sõbrad ühe kuvatõmmise, millest nende arvates selgub, et proua perearst ei tseremoonitsegi mitte kellegagi, keda peab maailmavaateliseks alamkihiks.

Mina aga arvan, et ta lihtsalt ei ole harjunud hea kasvatusega inimestega polemiseerima ilma nende “mölakateks” sõimamata, nagu ta tegi Mike Calamusega.

Mis sai edasi tolle “rünnatud” Lehtme asjaga, kõik juba teavad. Õigemini ei tea, kuna valitsust teenindava prokuratuuri jaoks ei ole eesti annetajate poolt ukrainale abiks usaldatud miljonite saatus mitte mingi proiriteet.

Head Uut sellegipoolest.

Ivan Makarov