VIDEO: Martin Helme piirangute jätkumisest: oluline on mitte langeda omaenda edu lõksu

Eesti,
- Updated

Rahandusminister Martin Helme sõnul ei saa valitsus ennatlikult eriolukorra piiranguid kaotada, et mitte maha mängida koroonaviirusega võitlemisel saavutatud edu.

„On oluline, et me ei langeks omaenda edu lõksu,“ ütles Helme valitsuse pressikonverentsil. „Kui vaatame, kui hästi meil on läinud võrreldes mõne Euroopa riigiga – Prantsusmaa, Hispaania, Itaalia, Suurbritannia või Rootsiga –, siis ehkki nakatunute hulk on Eestis veel tõusuteel, on surmade arv madal. Iga surm on traagiline, aga miljoni elaniku kohta on Eestis surmade arv väike.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme juhtis tähelepanu, et Eesti on Islandi järel kõige rohkem koroonateste tegev riik. „Meil on vaja arendada testimisvõimekus välja veel kaugemale. See on kriisist väljumise osa. Aga kui me liiga vara hakkame piiranguid lõdvendama, siis kõik see edu, mida oleme saavutanud, võib kaduda kahe nädalaga. Meil ole Eestis kirstude kolonne, aga kui hakkame rabistame ja omaenda edust tiivustatuna loobume enneaegselt piirangutest, siis need [kolonnid] tulevad.“

Helme sõnul pole valitsus otsustanud, kui kaua piirangud kestavad. „Hetkel on inimestel mõistlik arvestada pigem sellega, et lähikuudel piirangud säilivad. Inimesed ütlevad, et nad tahavad selgust. Aga ongi ebaselgus. Eelmise aasta septembris ei osanud keegi arvata, et kolm kuud hiljem on maailm pea peale pööratud. Mis järgmise kolme kuu pärast juhtub, seda keegi meist öelda ei oska. Öelda täna, missugused reeglid kehtivad jaanipäeval, me veel ei saa. Minu arvates ei ole selles olukorras inimestel mõistlik mingeid grandioosseid plaane teha.“

UU

 

LOE LISAKS

Rootsi leebeid koroonavastaseid meetmeid kritiseeritakse nii kodus kui ka võõrsil

 

4 commentsOn VIDEO: Martin Helme piirangute jätkumisest: oluline on mitte langeda omaenda edu lõksu

 • Avatar

  Parafraseerides üht tuntud laulukest – “Laenust laenu, võlast võlla viib meid tee…”!!

 • Avatar

  https://youtu.be/ANO5t60EPaE Üks lihtne ja selge ülevaade sellest coovidist. Eestikeelsed subtiitrid. Muidugi võtab see paljudelt nende loorberid ära.

 • Avatar
  vk . com / prooton

  USA “sotsialistist” presidendi Trumpi valitsemise ajal aga hakkas praeguse ERR-i uudise andmeil jagama kõikidele KODANIKUPALKA, ning kavatseb NY piirangud kaotada. Lisaks tuli OPCW inspektrori ÜRO-s esitatud raportist välja, et Doumas keemiarünnakut ei toimunudki, mille alusel ja ilma tõendeid esitamata Trump korraldas mitusada miljonit maksva hoiatus- rünnaku, kus hukkus viis inimest, ning kus peaaegu ükski rakett sihtmärgini ei jõudnud ja kas kukkusid alla, või lendasid põõsasse erinevalt Iraani rakettidest, mis Trumpi telliotud idiootse mõrva järel Iraagi territooriumit okupeeriva baasi pihta sadas pea 100% täpsusega.

  Võiks kah Trumpist eeskuju võtta, ning hakata kodanikupalka maksma! Aint ma arvan, et sotsid ( meil on ju härrassotsid ) ja rohelised ( greenhornid 9 võivad ideele vastu olla 😀

 • Avatar

  Kus see meie edu on? Iga mõistusega inimene saab aru,et per capita on eesti nii surmade kui haigestunute arvult maailmas esimeste hulgas?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused