Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Aasta pagulaseks” valitud Soome roheliste poliitik pettis riigilt raha välja

-
17.10.2018
Pagulasnaised Helsingis.
© UU

Soomes on somaallased juba ammugi sügavaks probleemiks kujunenud, alates sellest, et nad käivad “ohtlikul” kodumaal puhkamas, kuni selleni, et nad sandistavad oma tütreid.

Ja mõistagi tegelevad somaallased sallivusliku Soome tüssamisega. Mtv.fi kirjutab sellest, et Somaalias sündinud Saido Mohamedi, kes valiti Soome Pagulasabi poolt 2011 “Aasta Pagulaseks”, süüdistatakse sotsiaalkindlustusametilt (KELA) kümnete tuhandete eurode väljapetmises.

Mohamedi süüdistuse aluseks on tema õde, kellele Soome riik maksis kümme aastat lapsetoetust, kuigi naine ja lapsed ei viibinud Soomes. Süüdistuse kohaselt ei informeerinud naine KELA-t välismaale kolimisest. Sellega peteti Soome riigilt välja 44 000 eurot. Süüdistaja nõuab nüüd “Aasta pagulaselt” petusumma tagasimaksmist ja 10-kuulist tingimisi vangistust.

Saido Mohamed on olnud Soome Somaalia-võrgustiku esinaine ning roheliste ridades Helsingi linnavolikogu liige. Ta on inimõiguslasena kritiseerinud asjaolu, et “pagulastega seoses räägitakse ainult negatiivsetest asjadest, justkui tahaksid nad elada ainult Soome riigi sotsiaaltoetustest.”

Helsingin Sanomat on kirjutanud ka 7 lapsega üksikemast ja somaallaste kogukonna koordinaatorist Habiba Alist, kes läks kolmekuulisele reisile kodumaale, kuid veetis seal poolteist aastat.

Niinimetatud sallivuslaste poolt ära hellitatud, vastutustundetuks muudetud ja pidevateks õigusnõudmisteks väljaõpetatud pagulased on kogu Lääne-Euroopas probleemiks – vasakliberaalid ei lasegi neil normaalselt elus kohta leida.

Loe Soome somaallastest ka SIIT.