Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Britid võivad peaministriks saada hindu Rishi Sunaki… millal saab kuningannaks Ndlovukati?

21.07.2022
Võimalik uus Suurbritannia peaminister Rishi Sunak. Anglosakside ja normannide järeltulijatel pole Briti võimu juurde enam asja.
© Scanpix

Välispoliitika jälgijad teavad ammugi, et vasakliberaalide poolt Brexiti pärast väga kirutud Boris Johnsoni valitsus on tegelikult täis inimesi, kelle juured on Aasias ja Aafrikas.

Londoni linnapeaks on juba pikka aega pakistanlane Sadiq Khan, kelle võimutsemise ajal on kasvanud sisseränne pealinna ja tugevnenud islam. Nüüd võib juhtuda, et ka peaministriks saab võõras, Punjabi juurtega, kuid Aafrika India kogukonnast pärit Rishi Sunak.

BNS vahendab: Suurbritannia Konservatiivse Partei parlamendisaadikud valisid kolmapäeval endise rahandusministri Rishi Sunaki ja välisministri Liz Trussi järgmisesse vooru erakonna uue liidri ja peaministri hääletusel. Kui Sunak saab konservatiivide liidriks, siis on ta ka järgmine peaminister.

Kuigi kogu Lääne-Euroopa kubiseb juba sisserändetaustaga ministritest, parlamendisaadikutest ja linnapeadest (neid on ohtralt Saksamaal, Hollandis, Belgias jm), oleks India ja üldse sisserände taustaga peaminister Euroopas üsnagi esmakordne. Aga see ei jää viimaseks, sest ükspuha, kuidas sellesse suhtuda, võtavad sisserändajad Euroopa vähemalt selle lääneosas üle.

Praegu on Suurbritannia veel kuningriik, aga pärast ülipopulaarse kuninganna Elizabeth teise lahkumist võivad vabariiklased oluliselt tugevneda ja kui Suurbritanniast peaks saama vabariik, siis võtavad kunagise Briti impeeriumi alad üle impeeriumi keskuse.

Eestis on pealinn juba venelaste käes ja peaministriks-presidendiks pürgijate seas on vene taustaga inimesi (Kristina Kallas, Marina Kaljurand), seega liigub Eesti samas suunas.

UU

Loe ka Tänase Suurbritannia võimueliit: Sajid Javid, Rishi Sunak, Priti Patel, Sadiq Khan, Nusrat Ghani…