Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Euroopa töötud varjupaigasaajad käivad maksumaksja raha eest “ohtlikul” kodumaal puhkamas

-
03.08.2018
Brüsseli lennujaamaga seonduvad nii migrandid kui ka terroriakt ja edasiseid kallaletunge ära hoidma saadetud sõdurid.
© AP/Scanpix

Kogu Euroopast tuleb üha enam teateid, et varjupaiga saanud pagulased käivad endiselt oma “ohtlikul” kodumaal, mis tähendab, et elamisluba taotledes on nad valetanud.

Ajaleht HLN kirjutab sellest, et Belgia ametiasutused on tänavu poole aastaga avastanud 115 väidetavat pagulast, kes on suundunud puhkama oma päritoluriiki. Nüüd võivad nad kaotada oma Belgia elamisload.

Nende põgenike arv arv, kes pääsevad oma “ohtlikule kodumaale”, aina kasvab. Võrreldes 2016. aastaga on Belgias selliste juhtumite arv kahekordistunud ja on tänavu jõudmas 2017. aastal juhtumite koguarvuni, mis oli 134 – see tähendab, et aasta lõpuks tabatakse eeldatavalt umbes 250 sellist petturit.

Pagulaseks registreeritud sisserändajad saavad elamislubasid, kui nad on oma kodumaal ohustatud. Juhused, kus see ei takista neid kodumaad külastamast, on üle Euroopa tuhandeid, sealhulgas ka Hollandis, Šveitsis, Rootsis ja ka mujal. Soome on samuti avastanud, et somaallased kaovad oma “ohtlikule” kodumaale pooleks aastaks ja enamgi.

Kuna suur osa sisserändajatest on töötud, maksavad nende puhkusereisi kinni maksumaksjad. Belgias ei tee tööd 66% pagulastest. Teiste riikide puhul on need numbrid veelgi hullemad. Madalmaades on peaaegu 90 protsenti põgenikest tööta ja samasugused arvud on ka Šveitsis, vahendab HLN.

Soome somaallaste puhkusereisidest saab lugeda SIIT.