Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eurosaadikud ärgitavad Kreeka põgenikelaagreid evakueerima – see on Saksamaa ja Soome “võimalus”

-
24.03.2020
Migrandid suunduvad Lesbose saare Mytilene sadamasse.
© AFP/Scanpix

Euroopa Parlamendi seadusandjad tegid üleskutse Kreeka ülerahvastatud põgenikelaagrid koroonaviiruse ohu tõttu evakueerida – iseasi kuidas ja kuhu, kui Euroopa riikides ei lasta sageli tänavatelgi liikuda.

Vaid 6000 inimese jaoks rajatud laagrite 42 000 elanikul ei ole võimalust sotsiaalseks distantsiks, hoiatas parlamendi kodanikuvabaduste komisjoni juht Juan Fernando López Aguilar esmaspäeval avaldatud kirjas.

“Üks peamisi lahendamist vajavaid küsimusi COVID-19 kiire ja laialdase leviku takistamiseks Kreeka saartel, on ülerahvastatud laagrite kiire ennetav evakueerimine. Kui Euroopa Liit ei suuda kohe tegutseda, muutub olukord Kreeka saartel haldamatuks, paljude surmade ohuga,” lisas ta.

Kiri oli suunatud Euroopa Komisjoni kriisivolinikule Janez Lenarčičile.

Parlamendi komisjon kutsus liikmesriike tegema ka koostööd asüülitaotlejatele tervishoiule ligipääsu tagamiseks ning haiglate võimekuse ja intensiivravikohtade suurendamiseks.

Kreeka ei ole seni oma Lesbose, Samose, Chiose, Lerose ja Kosi saarte põgenikelaagrites koroonaviiruse juhte tuvastanud. Riigis on kokku tuvastatud 695 nakatumist, neist kaks Lesbosel. Viirus on nõudnud ka 17 inimese elu.

Uued Uudised kirjutasid alles sellest, et Saksamaa on sulgenud piirid, kuid ebaseaduslikele asüülitaotlejatele see ei laiene. Ka Soome siseminister Maria Ohisalo on lubanud Kreeka migrantidele ukse lahti hoida.

Nüüd ongi neil kahel maal võimalus oma “head tahet” ja “inimlikkust” näidata, kuid see tuleb soomlaste ja sakslaste turvalisuse arvelt. Loodetavasti need rahvad ei luba merkelitel ja ohisalodel sallivusmänge mängida.

Euroopa Parlamendi vasakpoolsed ja liberaalsed saadikud aga võivad julgelt endale mõne migrandipere kostile võtta, kui see nende arvates nii ohutu on.