Eurosaadikud ärgitavad Kreeka põgenikelaagreid evakueerima – see on Saksamaa ja Soome “võimalus”

Maailm,
©AFP/Scanpix
Migrandid suunduvad Lesbose saare Mytilene sadamasse.

Euroopa Parlamendi seadusandjad tegid üleskutse Kreeka ülerahvastatud põgenikelaagrid koroonaviiruse ohu tõttu evakueerida – iseasi kuidas ja kuhu, kui Euroopa riikides ei lasta sageli tänavatelgi liikuda.

Vaid 6000 inimese jaoks rajatud laagrite 42 000 elanikul ei ole võimalust sotsiaalseks distantsiks, hoiatas parlamendi kodanikuvabaduste komisjoni juht Juan Fernando López Aguilar esmaspäeval avaldatud kirjas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Üks peamisi lahendamist vajavaid küsimusi COVID-19 kiire ja laialdase leviku takistamiseks Kreeka saartel, on ülerahvastatud laagrite kiire ennetav evakueerimine. Kui Euroopa Liit ei suuda kohe tegutseda, muutub olukord Kreeka saartel haldamatuks, paljude surmade ohuga,” lisas ta.

Kiri oli suunatud Euroopa Komisjoni kriisivolinikule Janez Lenarčičile.

Parlamendi komisjon kutsus liikmesriike tegema ka koostööd asüülitaotlejatele tervishoiule ligipääsu tagamiseks ning haiglate võimekuse ja intensiivravikohtade suurendamiseks.

Kreeka ei ole seni oma Lesbose, Samose, Chiose, Lerose ja Kosi saarte põgenikelaagrites koroonaviiruse juhte tuvastanud. Riigis on kokku tuvastatud 695 nakatumist, neist kaks Lesbosel. Viirus on nõudnud ka 17 inimese elu.

Uued Uudised kirjutasid alles sellest, et Saksamaa on sulgenud piirid, kuid ebaseaduslikele asüülitaotlejatele see ei laiene. Ka Soome siseminister Maria Ohisalo on lubanud Kreeka migrantidele ukse lahti hoida.

Nüüd ongi neil kahel maal võimalus oma “head tahet” ja “inimlikkust” näidata, kuid see tuleb soomlaste ja sakslaste turvalisuse arvelt. Loodetavasti need rahvad ei luba merkelitel ja ohisalodel sallivusmänge mängida.

Euroopa Parlamendi vasakpoolsed ja liberaalsed saadikud aga võivad julgelt endale mõne migrandipere kostile võtta, kui see nende arvates nii ohutu on.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused