Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Johhaidii-diplomaatiat harrastav Margus Tsahkna peaks tagasi astuma

-
20.05.2024
Valitsusvastaste radikaalide miitingul viibinud minister Margus Tsahkna tahab ka grusiinid omasooiharateks teha.
© UU

Hispaania kutsub oma suursaadiku Argentinast koju pärast seda, kui Argentina president Javier Milei nimetas pühapäeval Hispaania peaministri Pedro Sáncheze abikaasat Madridis esinedes korrumpeerunuks.

„On vastuvõetamatu, et ametisolev president, kes külastab Hispaaniat, solvab Hispaaniat ja Hispaania peaministrit, see fakt on vastuolus kõigi diplomaatiliste tavade ja riikide kooseksisteerimise kõige elementaarsemate reeglitega,“ ütles Hispaania välisminister José Manuel Albares.

Hiljuti läks Eesti välisminister külla Gruusiasse ja sekkus sealsesse sisepoliitikasse kui ühines valitsusevastaste meeleavaldustega, misjärel Gruusia spiiker süüdistas Eesti välisministrit riigipöördekatses.

Kuigi Gruusia pole meie saadikut veel välja kutsunud, tuleks ettearvamatult käituv Tshakna Eesti valitsusjuhil endal välja vahetada. Järjekordne umbusaldus sellist klounaadlikku diplomaatiat arendava Johhaidii jaoks on igatahes soolas, kui ta just sie tagasi ei astu.

Postimehe arvamustoimetaja Erkki Bahovski kirjutas, et vahel tundub, et välisminister Margus Tsahknat ei tohikski Kaukaasiasse lubada, meenutades, et eelmise aasta lõpus teatas Tsahkna Armeenias, et Eesti peab tunnistama Armeenia genotsiidi, mille peale tõusid mitmed olulised kulmud nii meil kui ka piiri taga.

Tsahkna kohtus Tbilisis Gruusia valitsuse esindajatega, aga osales õhtul protestil sellesama valitsuse vastu. „Huvitav, mida teeks Eesti, kui siia saabuks mingi välisriigi valitsuse liige, kes hommikul kohtuks Kaja Kallasega, aga õhtul osaleks näiteks automaksu vastasel meeleavaldusel, mis oleks suunatud ka valitsuse vastu?“ küsis Bahhovski.

Täna hommikul vaagis teemat ka julgeolekuekspert Erkki Koort, kelle sõnul on piltlikult öeldes kummaline, kui lähed kellelegi külla ja hakkad võõrustajale peksa andma.

Tsahkna käitumist on teravalt kritiseerinud ka EKRE poliitikud.

 

Loe ja kuula lisaks: 

 

“RÄÄGIME ASJAST”: Slovakkia peaministri tapmiskatsest, Eesti valitsuse johhaidii-poliitikast ja valimiseelsetest infooperatsioonidest

Johhaidii-minister Margus Tsahkna ronis Gruusias radikaalide meeleavaldusel püünele