Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kataloonia iseseisvuslased: Hispaania kuningas pole meie maale teretulnud!

-
18.08.2018
Ingliskeelsel plakatil on näha kuninga pilt pea alaspidi
© AFP/Scanpix

Kataloonia iseseisvuslased heiskasid Barcelona väljakul hiigelsuure plakati, millel öeldakse, et “Hispaania kuningas ei ole katalaani maades teretulnud”.

Kuningas Felipe VI sõitis 17.08 Barcelonasse, et võtta osa eelmise aasta džihadistide rünnakus hukkunute mälestustseremooniast. Tseremooniapaiga kõrvale jääva maja küljes rippuval ingliskeelsel plakatil on näha kuninga pilt pea alaspidi.

Kuningas Felipe VI ja peaminister Pedro Sánchez peaksid ühinema Barcelona keskväljakul Plaça de Catalunyal rünnakuohvrite omastega. Väljaku lähedal Las Ramblasel sõitis džihadisti juhitud auto eelmise aasta 17. augustil rahva sekka, tappes 14 inimest. Põgenemisteekonnal tappis 22-aastane marokolasest ründaja veel ühe inimese.

Kataloonia iseseisvuslaste kodanikuühendus Katalaani rahvusassamblee avaldas Twitteris toetust aktivistidele, kes plakati üles panid ja veetsid kogu öö väljendusvabadust kaitstes.

Ohvrite perekonnaliikmed on palunud teha rünnakute aastapäeva puhul Kataloonia konfliktis “vaherahu”. Paljud on nimetanud Hispaania keskvalitsuse muret islamiterrorismi kasvu ja ohvrite mälestamise üle silmakirjalikuks teatriks.

Kataloonia iseseisvuslased korraldasid reedel oma mälestustalituse, et mitte tulla välja koos kuningaga, kes seisis eelmisel aastal nende iseseisvumispüüetele väga jäigalt vastu. Meeleavaldajate vahel toimusid ka mõned kähmlused ja kokkupõrked, mida politsei üritas ära hoida.

Allikad: AFP/BNS

SEOTUD LOOD: Terrorism Euroopas ei taltu: Barcelonas 13 laipa, 64 vigastatut ja pantvangidraama

Kataloonia patrioot Jordi Arrufat Agramunt kõnnib Balti keti teel läbi kolme riigi

Kataloonia elanikud üritavad märulipolitseid trotsides iseseisvusreferendumil osaleda