Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Londoni vähemusi karistati piirangute rikkumise eest rohkem – äkki oli rikkujaid nende seas rohkem?

-
03.06.2020
Kui aafriklased tulevad kõiki seadusi eirates paatidega üle La Manche`i väina, siis mis seaduskuulelikke kodanikke on neist oodata Londonis?
© AFP/Scanpix

Liberaalses maailmas mängitakse faktidega ülbelt, tavaliselt tausta paljastamata – kui politsei karistas Londoni vähemusi rohkem, siis pole asi ehk mitte diskrimineerimises, vaid kehvemas seaduskuulelikkuses.

Briti politsei statistika näitab, et koroonapiirangute ajal keelatud kogunemiste ja reisimise eest said suurema tõenäosusega karistada mustanahalised ja teised rahvusvähemustesse kuuluvad Londoni elanikud.

Pealinna politsei andmetel said 27. märtsist 14. maini määratud 973 trahvist 26 protsenti mustanahalised. Nad moodustasid ka 31 reeglite rikkumise eest kinnipeetutest. Londoni elanike hulgas on mustanahalisi 12 protsenti.

Aasia taustaga, mustad ja segarassist elanikud said üle poole kõigist trahvidest ja moodustasid üle poole kinnipeetutest, ehkki linna elanikkonnast moodustavad nad 40 protsenti.

Politsei sõnul on põhjused ilmselt keerulised ja peegeldavad eri tegureid. Endine politseiülem Owen West tõdes, et üheks neist teguritest võib olla rassism. “ÜK politseiteenistusel on diskrimineerimisega kõvasti probleeme… ja ma arvan, et oleks aeg sellele vastu astuda.”

Statistika näitab ka, et rahvusvähemuste kogukonnad said koroonapandeemias rängemalt kannatada kui elanikkond keskmiselt.

Samas tulid pandeemia ajal Lääne-Euroopast uudised sellest, kuidas migrandid eirasid piiranguid – ühed pidasid seda valgete poolt välja mõeldud ja nende vastu suunatud diskrimineerimiseks, teised aga lihtsalt valgete haiguseks. Paljudel juhtudel eirati piiranguid selleks, et vastanduda võimule. (BNS-UU)

Loe ka Prantsusmaa on piirangute rakendamisel hädas allumatute migrandikogukondadega ja
Belgias on sülitamine politsei pihta nüüdsest rünnak ohtliku ainega