Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Põhjalik uurimine tuvastas: Briti poliitilised ringkonnad tegid pedofiilidele ringkaitset

-
10.11.2022
Kogu maailmas pääsevad kõrgklassi pedofiilid sageli karistusest, sest neile tehakse kõige kõrgemal tasemel ringkaitset. Sama näeme toimumas praegu Eestis. Mujal maailmas tulevad inimesed laste kaitseks tänavale. Aga kas ka Eestis?
© Scanpix

2015. aastal Ühendkuningriigis ellu kutsutud sõltumatu uurimine The Independent Inquiry into Child Sexual Abuse (IICSA) on tuvastanud seitsme aasta jooksul õõvastavaid laste vastaseid seksuaalkuritegusid.

Uurimisele pandi alus Jimmy Savile’i skandaali järel [Savile oli Briti tuntud meediapersoon, kelle surma järel selgus, et ta oli oma elu jooksul ahistanud ja seksuaalselt kuritarvitanud sadu inimesi, ka lapsi], et luua selgust, kuidas reageerivad Inglismaa ja Walesi ametiasutused seksuaalse kuritarvitamise süüdistustele, kirjutab BBC.

Seitsme aasta jooksul kuulati ära 725 tunnistajat ning viidi läbi uurimisi koolides, lastekodudes ja usuorganisatsioonides. Seejärel koostas IICSA raporti, milles järeldab, et laste seksuaalne kuritarvitamine Inglismaal ja Walesis on epideemiline. Raportis öeldakse, et kuritarvitamised on oma ulatuselt äärmiselt häirivad, lisaks leiti tõendeid lastest, keda oli ähvardatud, pekstud ja alandatud.

2014. aasta juulis, mil Ühendkuningriigi tollane peaminister Theresa May uurimise plaanist teatas, oli liikvel hulganisti kuuldusi väga hästi organiseeritud pedofiilide grupeeringust, kes oli tegelenud laste kuritarvitamisega juba kümneid aastaid. Paljud lootsid, et IICSA-l õnnestub grupeering paljastada.

Tegelikkuses ei olnud IICSA-l õigust kedagi otseselt süüdistada, välja arvatud neid, kes olid juba varasemalt kohtulikult süüdi mõistetud. Politseiuurijad ei võtnud toimikuid üle, ega hakanud pedofiile rajalt maha võtma. IICSA eesmärk oli teine: uurida, kas institutsioonid nagu koolid, nõustamisasutused ja politsei on laste kaitsmisega hakkama saanud. Uuriti ka, kuidas reageerisid Westminsteri poliitilised institutsioonid kuritarvitamise süüdistustele.

Leidus hulganisti tõendeid selle kohta, et ka poliitikute hulgas liigub ringi kurjategijaid ja ehkki 37 juhtumi läbi vaatamisel ei leitud piisavalt kinnitust väidetele, nagu oleks politsei varjanud prominentsete isikute tegevust laste kuritarvitamisel, tuuakse IICSA raportis tõsise probleemina välja liigselt soosivat suhtumist prominentidesse, mis seab otseselt ohtu lapsed.

1980. aastatel oli Peter Morrison Briti valitsuse minister ja Margaret Thatcheri erasekretär, ehkki mitmete valitsuse liikmeteni jõudis pidevalt hoiatusi Morrisoni seksuaalset huvi kohta väikeste poiste vastu. 1991. aastal löödi Morrison rüütliks.

Endine liberaaldemokraatliku partei liider lord David Steel tunnistas, et ei võtnud midagi ette, kui kuulis, et tema partei parlamendiliige Cyril Smith on politsei uurimise all seksuaalse kuritarvitamise süüdistusega. Kõik oli ju juhtunud minevikus, rääkis lord Steel. Sama põhjendusega õigustas ta hiljem ka Smithi rüütliseisusesse tõstmist.

IICSA sõnul ei suudetud võimupositsioonil olevate inimeste soosimise tõttu tagada laste turvalisus peaaegu mitte üheski poliitilises institutsioonis.

 

LOE LISAKS

Martin Helme peaministrile: teie juhitud Eesti riik on laste kaitsmises läbi kukkunud ja nüüd tegelete te Mihkelsoni juhtumi kinnimätsimisega

Kaja Kallas keeldus Marko Mihkelsoni perverssustele moraalset hinnangut andmast