Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahvusriikide Euroopa usurpeerijatel ei pruugi salakavalad plaanid õnnestuda

-
24.11.2023
Hollandis sai vana eurokraat Frans Timmermans lüüa tema selja taga istuvalt Geert Wildersilt.
© Scanpix

Sel nädalal kiitis Euroopa Parlament heaks raporti, mis ajaloolisi alusleppeid muutes võtab liikmesriikidelt suveräänsust veelgi rohkem ära ning koondab võimu Brüsselisse. Muuhulgas tahetakse otsustamisel kaotada ühehäälsuse nõue ja asendada see lihthäälteenamusega, samuti võtta riikidelt ära välis- ja maksupoliitika.

Tasub jälgida, millised olid hääletamistulemused – föderaliseerimise pooldajad said napi enamuse, kui aga võtta arvesse erapooletuks jääjad, siis on vastuseis väga tugev.

Raporti poolt hääletas täiskogul 305 ja vastu 276 parlamendiliiget, erapooletuid oli 29. Raportiga kaasneva resolutsiooni poolt hääletas 291 ja vastu 274 parlamendiliiget, erapooletuid oli 44.

Euroopas muutub poliitiline pilt oluliselt. Lääne-Euroopas võidavad üha enam valimisi konservatiivid, kusjuures eriti tähenduslik on Wildersi erakonna PVV võit Hollandis. Ida-Euroopas aga hakkab lääne pool ennast ammendanud pseudoliberaalne poliitika alles kinnistuma – seda näitas vasakäärmusliku koalitsiooni (kaheldav) võit Eestis tänavu märtsis ning nüüd Poolas.

Euroopa Parlamendi valimised tulevad sel korral eriti huvitavad, sest nii föderaliseerimise kui ka rahvusriikide EL-i toetajad loodavad oma positsioone tugevdada. Liberaalne leer üritab juba praegu käiku lasta võtteid, mis peaks neile kasu tooma – nii on REF-ikke koalitsioon algatanud kaheldavad m-valimised ning tahab hääletusõiguse anda ka kergemini mõjutatavatele 16-17-aastastele.

Euroopa võitleb praegu oma tuleviku eest. Liberaalse Euroopa pakutavat tulevikku võib näha täna Lääne tänavatel, kus vastakuti on Iisraeli ja Hamasi toetajad.

Uued Uudised

Loe ka Europarlament esitas ettepanekud, mis muudaksid Euroopa Liidu föderatsiooniks ja võtaks liikmesriikidelt suveräänsuse