Seitseteist osariiki tegid USA Ülemkohtule valimisrikkumiste osas kaebuse esitanud Texasele toetusavalduse

Maailm,
- Updated
Trumpi toetav latiino Texases Austinis.

Seitseteist Ameerika Ühendriikide osariiki avaldas kolmapäeval ametliku toetusavalduse Texase osariigi kohtuhagile, millega Texas kaebas ülemkohtusse Georgia, Michigani, Pennsylvania ja Wisconsini osariigid, süüdistades neid põhiseadusega vastuolus olevate valimisprotseduuride kasutamises.

Need osariigid on: Alabama, Arkansas, Florida, Indiana, Kansas, Louisiana, Missouri, Mississippi, Montana, Nebraska, Põhja-Dakota, Oklahoma, Lõuna-Carolina, Lõuna-Dakota, Tennessee, Utah ja Lääne-Virginia.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Texase kohtukaebus väidab, et neli nn võtmeosariiki (Georgia, Michigan, Pennsylvania ja Wisconsin) rikkusid põhiseaduses sätestatud valimisklausleid, kuna muutsid valimisreegleid ja -protseduure kohtute või täidesaatva võimu kaudu, mitte osariigi seadusandluse kaudu.

Lisaks väidab Texas, et ühe osariigi erinevates maakondades tuli ette erinevusi hääletusreeglites ja -protseduurides, mis on vastuolus põhiseaduses sätestatud võrdse kohtlemise põhimõttega.

USA ülemkohus on esitanud kaebealustele osariikidele nõude vastata hagile tänaseks, ehk neljapäevaks.

President Donald Trump reageeris Texase kohtuhagile kolmapäeval Twitteris: „Me SEKKUME Texase kohtukaebusesse (lisaks mitmed teised osariigid). See on suur juhtum. Meie riik vajab võitu!“ Ja lisas: „Ükski Floridas ja Ohios võitnud [presidendi]kandidaat ei ole kunagi kaotanud! Mina võitsin mõlemas, suurelt!“ Ning lisas hashtag #SupremeCourt.

Allikas: Breitbart

Loe ka Texase osariik süüdistab võtmeosariike põhiseadusvastastes valimistegevustes

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused