Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Suure Lähtestamise” arhitekt ja automaksu kehtestamise innustaja Klaus Schwab läheb erru

-
22.05.2024
Klaus Schwab, “Suure Lähtestamise” üks autoreid.
© UU

Ühed nimetavad teda Maailma Majandusfoorumi juhiks ja mõjukaks rahvusvaheliseks liidriks, teiste jaoks on ta marksistliku palgega revolutsionäär, kes tahab senist maailma oma tahtmist mööda (halvemaks) kujundada. Tegu on Klaus Schwabiga.

Maailma Majandusfoorumi (WEF) asutaja ja kauaaegne juht Klaus Schwab loobub lähikuudel juhtimisülesannetest, teatas organisatsioon teisipäeva õhtul.

Šveitsis Davosi mägikuurordis igal aastal maailma rikkaid, kuulsaid ja mõjukaid võõrustav WEF ütles, et 86-aastane Schwab “muutub varsti tegevjuhist sihtasutuse nõukogu esimeheks”.

Muudatus leiab aset enne järgmist Davosi kohtumist 2025. aasta jaanuaris. Schwabi järglast ei ole veel nimetatud. Schwabist tähtsuselt järgmine isik WEF-is on selle president, endine Norra välisminister Børge Brende.

1938. aastal Saksamaal Ravensburgis sündinud Schwab asutas WEF-i eelkäija Euroopa Juhtimisfoorumi (European Management Forum) 1971. aastal, olles ise Genfi ülikooli vähetuntud äriprofessor. Ta hakkas kutsuma iga-aastastele koosviibimistele äriliidreid ja poliitikuid, muutes Davosi kohtumised nii mainekaks, et juba aastaid ei planeerita selleks ajaks ühtki piirkondlikku kohtumist. (AFP-BNS)

Klaus Schwabi peetakse niinimetatud Suure Lähtestamise üheks autoriks ja pidevaks elluviijaks.

Eesti Ekspress kirjutas kahe aasta eest: “Maailma ootab ees Suur Lähtestamine. Varsti ei ole meil enam oma kinnisvara ega autosid, sest …” ja aasta eest Vihatud automaks ja üürikorterid. Eesti liigub Suure Lähtestamise poole.

Makroskoop selgitab täpsemalt: “Suur lähtestamine” on koondnimetus ulatuslikult rahastatud meeleheitlikult ambitsioonikale globaalse haardega projektile, mille programmijuhiks on maailma suurimad rahvusvahelised korporatsioonid ja finantsturgude vägevad ning mida teostavad sümbiootiliselt kokkusulanud riigiorganid ja valitsusvälised organisatsioonid. Oma olemuselt on tegemist seguga 20. sajandi esimese poole ulmekirjandusest, idüllilistest Nõukogude plakatitest, raamatupidaja obsessiivsusest ning digitaliseeritud “Manifest Destiny”-st.

“Suure lähtestamise” matemaatiliseks taustsüsteemiks on arusaam, et tehnoloogia tõttu on planeet muutunud liiga väikeseks ning lõputule kasvule ehitatud majandusmudel on jõudnud tupikusse. Aga … väga rikkad tahavad kõigele vaatamata jääda ka tulevikus väga rikkaks, mistõttu on neil hädasti vaja imet, järjekordset mulli, ning kirurgilise täpsusega loodud sotsiaalmajanduslikku süsteemi, haldamaks planeedi “piiratud ressursse”. Ressursse, mida nad peavad sünniõigusega iseendi pärisvaraks.

Seega ajab kõrgelt arenenud klassiteadvusega globaalsete oligarhhide kildkond taga mulli, mis tagaks kasvu sõna otseses mõttes mitte millestki, tõmmates samaaegselt lihtrahva püksirihma koomale ning tehes seda kõike planetaarsel tasandil. See on ettevõtmine, mis algab käitumise korrigeerimisest ehk Lääne lihtrahva ettekujutuse, et neil on mingil põhjusel õigus kõrgele elatustasemele ja vabadustele (loe: “privileegidele”), ümberlükkamisest.

Psühholoogiline põhjus “suureks lähtestamiseks” peitub maailma võimu- ja varahierarhia tipus troonijate hirmus kaotada kontroll oma vara ehk planeedi üle. Miljardeid omaval (ja triljoneid liigutaval) klassil on reaalsuse taju paratamatult teistsugune ning kõik allpool paistev tundub üha enam sipelgapesana, mis on loodud justkui vaid sinu meelevalla tarbeks.

Sellist asja ajab siis mees, kes kavatseb nüüd erru minna, kuid ega tema plaanid seetõttu lõpe – ilmselt leitakse keegi kes ajaks Schwabi asja edasi, nagu leitakse keegi, kes teeb sama George Sorosi revolutsiooni-ideedega…

Uued Uudised

Samal teemal: Klaus Schwabi uute liidrite kooli kasvandikud juhivad maailma juba täna

See ei tähenda Euroopale head: Suure Lähtestamise arhitekt Klaus Schwab tunnustas Hiina kommunistlikku partei saavutusi

Kliimaalarm on saanud Maailma Majandusfoorumi humanismijärgse narratiivi kattevarjuks