Ungari sattus iraanlaste väljasaatmise eest järjekordse rünnaku alla

Maailm,
©AFP/Scanpix
Ungari võttis võitlust pandeemiaga tõsiselt – sõdurid desinfitseerivad hooldekodu ümbrust, milles levis koroonaviirus.

On teada, et liberaalne maailm kasutab ära iga võimalust, et rünnata konservatiivsete väärtuste eest seisvat Ungarit – nüüd on riigi vastu üles keeratud iraanlaste väljasaatmine.

Ungari teatas kolmapäeval, et saadab koroonaviiruse karantiini reeglite rikkumise eest riigist välja 14 Iraani kodanikku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politsei kolonelleitnant Robert Kiss ütles Budapestis briifingul, et 11 iraani tudengist koosnev grupp saadetakse välja neljapäeval ja ülejäänud kolm iraani tudengit 23. aprillil. Iraanlased olid eelmisel kuul Budapesti haiglas karantiinis olles käitunud antisotsiaalselt ja vägivaldselt.

Budapest peatas koroonaviiruse kartuse tõttu 3. märtsil iraanlastele viisade andmise ja päev hiljem teatati Ungari kahest esimesest koroonaviirusesse nakatunust – mõlemad olid iraani tudengid. Mäletatavasti oli ka Eestis esimene koroonajuhtum iraanlasega.

Muidugi leidis Ungari otsus kohe vihase vastureageeringu. Teheran ja inimõigusühendus väidavad, et tegemist on poliitiliselt motiveeritud näidisprotsessiga.

Inimõigusühendus Ungari Helsingi Komitee (HHC), mis esindas üht süüdistatud iraanlast, ütles, et Budapest on esitanud absurdseid süüdistusi ja “pannud õigusriigi karantiini”.

Iraani välisministeeriumi kõneisik Abbas Mousavi ütles eelmisel nädalal Iraani meediale, et Budapesti väljasaatmisotsused on sügavalt kahetsusväärsed.

Ligi 10 miljoni elanikuga Ungaris on leidnud kinnitust ligi 1600 nakatumist uude koroonaviirusesse, COVID-19 on nõudnud 134 inimese elu.

Et kõnealuse juhtumi puhul on tegu taas poliitiliselt laetud rünnakuga Ungari vastu, tõestab see, et Lääne-Euroopaski on väga palju juhtumeid sisserännanutega, kes ei allu koroonavastastele meetmetele. Seetõttu on usutav ka iraanlaste lubamatu käitumine haiglas – seda enam, et islami kultuuris on paljud haiglates tehtavad protseduurid nii meeste kui naiste osas aumõiste vastu.

Viimasel ajal õhutatavad koroonaviirusega seotud “diskrimineerimissüüdistused” paistavad silma selle poolest, et taolistes uudistes ei ole eriti palju juttu väidetava diskriminineerimise “ohvrite” endi käitumisest, mis ühe või teise riigi sellise reageeringu esile kutsus. (AFP-BNS-UU)

Loe ka Tänane Euroopa: migrandid sülitavad koroonaviirusest tingitud piirangutele

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused