Eesti teater sattus probleemi otsa: mehed säravad laval, naised nukrutsevad saalis

Eesti, Kultuur, Varia,
- Updated
©Scanpix
Naised teatris

Kultuurilehest Sirp alguse saanud „probleem“ on mõne nädalaga jõudnud ka päevalehtedesse ja Eesti Ekspressigi. Nimelt on feministlikel teatraalidel mure: miks on nõnda, et mehed teevad ja naised vaatavad teatrit.

„Naised on jäänud teenimatult meeste varju,” ütleb Vanemuise teatri juht Kristiina Alliksaar, keda Ekspress peab omamoodi valgeks vareseks tema ameti ja soo kombinatsioonis. „Mehed teevad ja naised vaatavad teatrit, nagu näitab statistika,” võtab teatrikriitik Andrei Liimets kokku iganenud soostereotüüpide käes vaevleva Eesti teatri. Lavastaja ja näitleja Kertu Moppel aga kurdab, et teatripreemiaid jätkus ennekõike just meestele.

Nii jõutaksegi tõstatatud probleemi tuumani: teatripäeva jäi varjutama teatriringkondades lahvatanud küsimus: miks naised kunagi lavastajapreemiat ei pälvi? Ligi neljakümne aasta jooksul on parima lavastajana tunnustatud 39 meest ja üht naist.

„Tehku siis paremaid lavastusi!“ põrutab tunnustatud meeslavastaja.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused