VIDEO Maaelu ekspert Merry Aart: valitsus on pingutanud, et leida põllumeestele raha

Eesti, Video,
- Updated

Põllumeeste eesmärk teha end täna Riigikogu ees kuuldavaks on igati mõistetav, ent samas on praegune valitsus põllumeestele parem partner kui enamik möödunud aastate valitsusi, leiab Riigikogu maaelukomisjoni liige ja maaelu ekspert Merry Aart (EKRE).

Aarti sõnul ei ole Eesti riik aegade jooksul alati seisnud põllumehe poolel. “Kui on tegemist mõne kriisiperioodiga, siis enamasti tõmbab riik õla alt ära. Olgu tegemist nn Vene kriisiga, majanduslangusega või loodusest tulenevate raskete oludega,” märgib Aart, lisades, et mitmel aastal ei ole valitsused top-up’i toetust üldse maksnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aart kinnitab, et nii EKRE kui kogu valitsus on pingutanud, et tuleva aasta eelarvesse põllumeestele raha leida.

“On oluline, et põllumehed mõistaksid probleeme, mis valitsusel riigieelarve kokkupanekul olid. Kevadel moodustatud Keskerakonna, Isamaa ja EKRE valitsusliit pidi asuma eelmise valitsuse ülekulutamise tagajärjel eelarvekulutusi kärpima, et tasakaalustada miinusesse langenud eelarvet, seda muuhulgas vale aktsiisipoliitika tõttu. 2018. aastal tekkis riigieelarves sotside survel toimunud alkoholiaktsiisi järsu tõstmise tagajärjel umbes 55 miljoni euro suurune auk,” selgitab ta.

“Kõige selle tõttu ähvardas põllumehi aastal 2020 top-upist ilmajäämine, kuid suurte pingutustega õnnestus praegusel valitsusliidul sotside tekitatud eelarveauk likvideerida. Muuhulgas õnnestus hakata eelarvetulusid alkoholiaktsiisi kiire langetamisega kohe ka suurendama. Tänu EKRE ministrite jõupingutustele leiti võimalus põllumeestele üleminekutoetuste maksmiseks. Esialgu oli see summa 5 miljonit ja eelarve kokkupanemise lõppfaasis leiti 5 miljonit juurde.”

Aarti sõnul ei rahulda meid praegune olukord, kus oleme Euroopa Liidu toetuste osas üks viimaseid.

“Valitsuse eesmärk on saavutada põllumeeste võrdne kohtlemine Euroopa Liidus. Ei tohi unustada, et top-up on sisuliselt luba maksta siseriiklikku raha juurde selle eest, et euroraha on väiksem. Vanad liikmesriigid saavad tunduvalt kõrgemaid põllumajandustoetusi ühisest eelarvest ja soovitavad meil võtta raha oma riigi eelarvest,” ütleb Aart, kinnitades, et praegune valitsus paneb põllumehele õla alla, mitte ei libista õlga alt ära.

UU

LOE LISAKS

EKRE ettepanekul eraldati põllumajandusele veel viis miljonit

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused