Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Henn Põlluaas Jürgen Ligi kohta: „Ma ei saa aru, millise kivi alt nad välja ronivad“

-
01.03.2022
Henn Põlluaas
© UU

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees ütles täna Riigikogu kõnepuldis reformierakondlase Jürgen Ligi kõnet kommenteerides, et on äärmiselt kahetsusväärne, kui valitsuskoalitsiooni kuuluva erakonna aseesimees ühineb putinliku propagandaga.

„Me oleme ju tegelikult ühel meelel selles, et agressor tuleb hukka mõista, me oleme seda teinud. Teda tuleb karistada. Ukrainat tuleb abistada. Ma arvan, et siin meil mingisugust erimeelsust ei ole,“ rääkis Põlluaas, keda aga häiris tugevalt Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi sõnavõtt, kes reaalset olukorda eirates teatas Riigikogu saalis, et me ei pea enda kaitsekulutusi tõstma, et me peame unustama igasugused kaitsehanked, samamoodi erinevate kaitsevõimelünkade likvideerimise, sest seda ei ole vaja.”

Põlluaas: „Ma ei saa aru, kus maailmas sellised inimesed elavad, millise kivi alt nad välja ronivad. Me teame, kuidas Venemaa on ujutanud terve maailma üle valeinfo, propaganda ja demagoogiaga, ja kui meil siin Riigikogus ühe valitsuskoalitsiooni aseesimees ühineb putinliku propagandaga, siis see on äärmiselt kahetsusväärne. Tegemist ei ole lihtsalt oma positsiooni tõttu kasuliku idioodiga, vabandage väljendust, aga see on juba midagi märksa olulisemat või hirmuäratavamat. See on juba kaasakiitmine meie kaitsevõime ja suveräänsuse hävitamiseks ja seda absoluutselt ei ole võimalik tolereerida.”

Ta rõhutas, et Eesti peab kõige kiiremas korras kõik oma võimelüngad riigikaitses likvideerima ja kõige kiiremas korras kõik meetmed enda suveräänsuse kaitseks kasutusele võtma.

Loe ka “Kremli kasulik idioot” Jürgen Ligi kutsus Riigikogus Eesti oma kaitsevõimekust hülgama ja ainult liitlaste peale lootma ja Reformierakond, palun ohjake oma Kremlile kasulikud… anekdoodid