Kuidas panna üks “rõhutute” grupp vati sisse – lumehelbeke õpetab

Arvamus,
- Updated
©EPA/Scanpix
USA demokraatide moodi põlvitamist Saku suurhalli parklas

Sanna Kartau arvamuslugu ERR-is “Eesti rassisti viis riugast” paneb küsima – mis teeb ühe inimese nii paranoiliseks?

Kartau üritab tõestada, et rassism tilkuvat meie verre ja mitte-valgetele hea olemiseks tuleks meil oma harjumused ja kombed üle vaadata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimene küsimus: kas sama soovitus käib ka mitte-valgete kohta? Või on nemad eelarvamusvabad? Moslemitesse tilgub teadmine, et naine pole sama mis mees, aafriklastesse, et neile on halba tehtud (kuigi neid müüsid orjadeks omad valitsejad ja orjaaeg ei takistanud Rwandat tegemast), ja nii edasi – millal nemad muutuma hakkavad või on see valgete “privileeg”?

Riugas 1 olevat, et probleemi pole. On küll, ja põhjuseks on see, et võõraste sisseränne kipub eestlaste osatähtsust oma kodumaal alla viima, Tallinnas on juba raske ainult eesti keelega hakkama saada ja meid ähvardab oht, et jääme kodumaal reservaadirahvaks. Ja üks osa sellest on ka aafriklaste sisseränne.

“Eestis elavad mustanahalised inimesed kogevad füüsilist ja verbaalset vägivalda.” Vägivallast pole kuulnud, peale mustanahaliste rünnakute Mustamäel.

Riugas 2 ehk kahtpidi rassism selgitusega “Rassism kui võimu ebaühtlane jaotumine eelistab 99 protsendil juhtudes valget inimest.” Ei eelista. Vaadaku lillelaps hetkel maailmas toimuvat – must on hetkel pjedestaali tipus, Kanada peaminister, USA demokraadid ja paljud politseinikud on põlvili. Rassismiprobleem on selgelt ühesuunaline tänav, kus mustade poolt valgete suunas võib sõita, vastupidi aga on “telliskivi” ees.

Riugas 3: rassismi vastu võitlemine tähendab sõnavabaduse piiramist. Tähendabki. Ei tohi paljusid sõnu (neeger) kasutada, muudetakse raamatuid, Marrakechi pakt kutsub võitlema kriitika vastu, mis puudutab migratsiooni, Facebook tsenseerib – tehku Kartau endale selgeks, et iga piirang vähendab vabadusi ja neid piiranguid tuleb aina oi-kui-palju juurde. Vaevalt aga keegi mitte-eestlaste sõnakasutust a la “valge rämps” tsenseerib.

Ülevaate “Riugas 4” all alustab Kartau sellest, kuidas neegrit vahitakse. Nad ongi erinevad, kulla lumehelbeke, ja on võimatu, et pilk talle ei lange. Kui teda eirad ehk otsa ei vaata, on Kartau esimene, kes süüdistab valgeid teisi rasse eiravas ülbuses.

“Kuigi pilk ei ole pruugi vägivaldne olla, siis ebaviisakusest pakatav on selline kollektiivne käitumine küll, sest tungib inimese privaatruumi ja ei anna talle asu.” Mustanahalised on ammu meie privaatruumis tunde kaudu, et Aafrika on järsku Tallinnasse kolinud.

“Kui sellele tähelepanu juhtida ning seda väga lihtsalt kontrollitavat käitumist soovitada muuta, tunnevad kõnealused, et neilt nõutakse liiga palju, et silma peal hoidmine on nende kodanikuõigus.” See on küll Kartau luulu, sest vaevalt keegi peab neegri vahtimist kodanikuõiguseks – enamik eelistaks, et nad üldse silma all poleks.

“Välisüliõpilased ei soovi siin õppimise privileegi, vaid sedasama, mis kohalikele ja EL-i tudengitele tagatud on. Pagulased ei soovi kolmekorruselist villat Viimsis, vaid võimalust elada ilma tühja kõhuta ja soojade riietega. Mitte privileege, vaid samu õigusi ja vabadusi, mis on kohalikel passiga Eesti kodanikel olemas.”

Kartau ei näe Euroopa reaalsusi, kus paljud migrandid tulevadki sooviga just seesama kolmekorruseline villa või vähemalt igakuine rahasumma peo peale saada, ning aastaid elatakse sotsiaalsüsteemide peal – seda on hästi näha üle lahe Soomes, kus somaallaste arvates on soomlasi “liiga palju”.

Riugas 5: ma ei näe värvi – “Hoolimatus ja privileeg rassiteemadel väljenduvad sageli samasuguses õlakehituses, mis ütleb meile, et pole tema asi, tema pole midagi halvasti teinud. Värvipimedus olukorras, kus maailmamajanduse jõujooned on üsna selgelt rassipidi jaotunud ning kus valgest erineva nahavärviga inimesed vägivalla, ebaõiglase kohtlemise ja ebasoovitava tähelepanuga toime peavad tulema, on jaanalinnulik pea liiva alla peitmine.”

Siin väljendab Kartau ilmselget nõuet, et kõik peavad põlvili vajuma. Kõigil maailma rahvastel on endil tohutult probleeme, ka eestlastel, kes jäävad kodumaal üha enam varju, ja nad ei pea tegelema mustanahaliste muredega – selleks on Kartau moodi vasakliberaalid, kes õpetavad nad enesekeskseteks ja pretensioonikateks.

Võtku mustad ennast kokku ja asugu ennast tõestama juba alates oma kodumaast ehk sõdades vaevlevast Aafrikast, ja siis hakatakse neist lugu pidama. Praegu nõuavad nemad ja nende kartaudest toetajad lihtsalt musta rassi mähkimist vatti, et nendeni ei jõuaks ükski mure. Nii ei lähe kaua aega kui räägitakse priviligeeritud mustast rassist ja valged peavad kodanikuõiguste eest võitlema.

Ja kuidas Aafrikast Eestisse tulnud mustad järsku nii õrnad on – suurim kogukond on Nigeeriast, aga seal sõditakse juba aastakümneid, välguvad matšeeted ja lendavad pead.

Sanna Kartau unistus?

11 commentsOn Kuidas panna üks “rõhutute” grupp vati sisse – lumehelbeke õpetab

 • Avatar
  Toomas Vahter

  Kas praeguse olukorras ei peaks meile saadetud Brüsseli parasiit ka ühele põlvele laskuma või?

 • Avatar

  Ja nii kurb kui see ei ole, aga kogu selle enesealandamise esirinnas on… noored…valged… naised! Vaielge vastu kui tahate, aga kõikvõimalikud ird- ja värdõpetused mõjuvad ikkagi nõrgema psüühikaga ja tundlikumale soole emotsioonide kaudu. Nii on. Seda seletas mulle vanem intelligentne ja haritud humanitaarist daam!

  • Avatar

   Valged naised ja femiinsemat tüüpi mehikesed nende järel.

  • Avatar

   Mehed ja naised on erinevad. Nii füüsiliselt kui vaimselt. (Kes seda eitab, võiks anatoomia endale vähemalt kaheksanda klassi tasemel selgeks teha). Sellepärast saabki sellist suitsiidset destruktiivset jura ajada naistele ja nad võtavad igasugu lolluse omaks kui see on küllalt emotsionaalselt esitatud. Naise eesmärk elus erineb mehe omast, seega ka tegevused peaksid olema vastavalt jagatud ning ühiskondlikes protsessides kaasa rääkimine ei ole naisterahvale sobilik tegevus. Bioloogiliselt.

 • Avatar

  Ma pole küll mingi ässitaja ja ei soovi kellelgi halba kuid see neiu peaks elama valgena mõnda aega mõnes mustede kogukonnas(soovitavalt getos)… ja siis peale seda räägiks ta kindlasti teistmoodi juttu…

 • Avatar

  Vabadus ja õigus ei seisa eraldi, alati kaasneb sellega ka vastutus ja kohustus. Igal rahval on oma kultuur ja kombestik, mis pole küünemustavõrdki kehvem kui iga teise rahva kultuur ja kombestik. Meie kultuuri ja kombestikku kuulub tahtmine ja harjumus ise enda ja perega hakkama saada, ise elada läbi oma rõõmud ja raskused, see on meie vastutus ja kohustus oma kodumaa ees. Meie vabadus ja õigus on riigilt eeldada respekti ja kaitset mõttetute sebimiste ja rööprähklemise pealesurumise suhtes mõttetute tegelaste poolt. Praegune valitsus on andnud päris suure panuse nende ootuste täitumiseks. Jõudu ja jääge terveks!

 • Avatar

  Näed värvi oled rassist, ei näe värvi oled rassist. Sellistega on võimatu midagi diskuteerida või debateerida. Jälk olend.

 • Avatar

  See kartau on pesueht antifa lumehelbeke, miks avaldatakse maksumaksja raha eest sellise iniseva neegriihaleja kirjutisi!?

 • Avatar

  Sellistest “sannadest” saabki alguse juba pidevalt toimuv õhtumaa ja valge rassi allakäik. Kõige suuremad reeturid ja allaandjad on ikka meie endi hulgas.

  • Avatar

   kel määratud on hukka minna, see läeb hukka niikuinii

   • Avatar

    Väga õige. Need “sannad” ei ole probleem, hormonaalsete muredega tibisid on igal ajal olnud. Probleem on munadeta meeste põlvkondades, kes sellist naiste “mässu” arglikult nina nokkides ja “võrdsusest” inisedes pealt vaatavad. Algul naiste “võrdsus”, siis murjanite “võrdsus”, siis igasugu trans- pedo- ja muude seksuaalide “võrdsus”, siis on nad varsti “võrdsematest võrdsemad” ja ongi asi hukas.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused