Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Oravapartei fraktsiooni juht Mart Võrklaev valetab lastetoetuste kohta taas, nagu sellele erakonnale omane ongi

-
31.05.2022
Mart Võrklaev.
© Uued Uudised

Viimasel ajal on Reformierakonna esikõnelejaks saanud nende Riigikogu fraktsiooni esimees Mart Võrklaev, kelle sõnavõtud aga on täis demagoogiat, nagu ka nüüd lastetoetuse eelnõust rääkides.

BNS vahendab: “Võrklaeva sõnul on samuti oluline arutada peretoetuste tõusu teiste eelarvekulude ja riigi võimalustega koos. “Praegu määratud muudatusettepanekute tähtaeg – kaks päeva – on ebamõistlikult lühike ja ei võimalda eelnõu üle tegelikult sisulist arutelu pidada. Lõplikud otsused teeb Reformierakonna fraktsioon homme [kolmapäeval], enne muudatusettepanekute tähtaega,” rääkis Reformierakonna fraktsiooni esimees.”

Tegelikult rääkis peaminister Kaja Kallas juba viie päeva eest, eelmise nädala neljapäeval võimalusest, et Reformierakond võib eelnõule obstruktsiooni teha. “Seetõttu kavatseme teha kõik endast oleneva, sealhulgas on meil ka (reformierakondlastest riigikogu liikmetel – toim.) võimalik teha obstruktsiooni sellele eelnõule, et see ei saaks seaduseks sellisel kujul, mis toob kaasa nii suured kulutused,” rääkis Kallas ERRi-le 26. mail.

Obstruktsioon tähendab eelnõu arutelu üleujutamist parandusettepanekutega, mida tuleb pikalt arutada. Kaja Kallasel oli selline plaan juba viie päeva eest, Mart Võrklaev aga ohib teisipäeval BNS-ile intervjuu andes, et neid olevat ootamatult tabatud ja ainult kaks päeva olevat “ebamõistlikult” aega antud.

Kui Reformierakond on sedavõrd tegutsemisvõimetu, et ei suuda parandusettepanekuid teha, siis on ta ka valitsemiskõlbmatu. Tegelikult aga näitas see erakond juba ammu, et vorbivad ettepanekud NATO-st ja EL-ist lahkumiseks ning Venemaaga ühinemiseks, samuti lapspruutidega abiellumiseks, ülikiiresti valmis.

Võrklaeva jutt sellest, kuidas olevat vaja “sisulist debatti ja kõikide võimaluste kaalumist”, on tühijutt, kui arvestada seda, kuidas Reformierakond oma rahaloopiva lisaeelarve ilma igasuguste debattide ja võimaluste läbikaalumisteta läbi surus.

Loe ka Reformierakond mobiliseeris oma sõltlastest MTÜ-sid endale katet tegema ja Miks Reformierakond sõdib lastetoetuste vastu ja ukrainlaste sisserände poolt?