Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Miks hakkas Keit Pentus-Rosimannusel poliitikast lahkumisega kiire?

19.10.2022
Keit Pentus-Rosimannus
© Uued Uudised

Reformierakondlasest rahandusminister, autorollotaja Keit Pentus-Rosimannus laskis poliitikast jalga nii kiiresti, et keskmine eestlane ei jõudnud silmagi pilgutada.

Teisipäeval kell 11.41 postitas Pentus oma hüvastijätukirja ja vähem kui 24 tundi hiljem on uus rahandusminister Annely Akkermann juba presidendi poolt ametisse nimetatud.

Miks hakkas Pentus-Rosimannusel poliitikast lahkumisega nii kiire?

Väga suure tõenäosusega aitas Pentuse lahkumisele kaasa see, et ta teadis: EKRE esitab tema kohta kuriteokaebuse prokuratuuri ja kavatseb esitada tema vastu umbusaldusavalduse Riigikogus.

Pentus kalkuleeris nagu iga teine 19 aastat poliitikas olnud oravaparteilane – kui jalgealune läheb tuliseks, siis tuleb ahvikiirusel jalga lasta ja selgitada lahkumist mõne eraelulise seigaga, mis publikul nunnumeetri lakke viskaks. Pentus teatas, et siirdub „vanemapuhkusele“.

Rahva ja ajakirjanike tinistamist Reformierakond oskab, sellest annavad tunnistust meedia suutmatus Pentus-Rosimannuse peitupugemise kohta ebamugavaid küsimusi esitada.

Autorollo kohtuasjast pääses Pentus-Rosimannus karistuseta, ehkki tõendid tema süüdimõistmiseks oli piisavalt. Eile esitas Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Mart Helme prokuratuurile kuriteoteate, süüdistades teda selles, et Pentus-Rosimannus korraldas ja suunas rahandusministrina iseenda nimetamist Euroopa kontrollikoja liikme kandidaadiks.

Kas punapea pääseb puhtalt ka seekord, sõltub sellest, kas prokuratuur ja kohus tahavad staažika reformierakondlase vastutusele võtta või saadetakse ta 23 404 eurose kuupalga peale Euroopa Kontrollikotta.

UU

 

LOE LISAKS

Mart Helme esitas Keit Pentus-Rosimannuse kohta prokuratuurile kuriteokaebuse

Skandaalne Pentus-Rosimannus pühib Eesti poliitika tolmu jalgadelt ja valmistub Euroopasse minema

Helme nõuab Pentus-Rosimannuse edutamise kohta aru: “Ta on inimene, keda mitte keegi ei tohiks oma rahakoti lähedale lubada.”