Delfi “faktikontroll” Kremli ja Rootsi olukorra kajastuste kohta kolistab samade ämbritega nagu alati

Eesti,
- Updated
BBC küsis aasta eest: tuhat plahvatust aastaga, mis ometi Rootsis toimub?

Delfi “faktikontroll” väidab, et “Eestis on alla neelatud Kremli konks: Rootsit kujutatakse ultraliberaalse sisserändajatest koosneva riigina”. Ehk järjekordset Petsebuli aetakse Delfis välja sama Petsebuliga, üritades tõestada, et jutud nirust olukorrast Rootsis on kõigest Kremli kätetöö.

Ümberlükkamise aluseks on võetud Sisekaitseakadeemia nooremteadur Diana Marno jutt, mida on küll väga vähe, et erinevate infokanalite laialdane info Rootsi kohta valeks tunnistada. Aga see on nii väga Delfi moodi, lükata “valeväiteid” ümber ühe-kahe suvalise “tõendiga”.

Lisaks teeb Marno jutu ebausutavaks see, et ta ei ole sõltumatu ekspert – inimene, kes ründab “faktikontrollis” kohe EKRE-t (“nad esindavad Kremliga sarnast maailmavaadet”) ja seostab Rootsi kohta näivaid jutte ainult Kremli ideoloogiatööga (võtmata arvesse, mida on Rootsi kohta kirjutatud Läänes ja Rootsis endas), on teema käsitluses ilmselgelt kallutatud.

“Kogu selle narratiivi eesmärk on näidata ultraliberaalset ning nõrka riiki. Näidata, et nad Skandinaavias ei suuda kaitsta oma rahvast, traditsioone ega kultuuri. Näidatakse, et võõrvallutajad on tulnud ja end rahus sisse seadnud. Seejuures oma rootsi põlisrahval pole seal enam kohta. /…/ Kuna ka Eestis levivad sellised lood just Rootsi kohta edukalt, arutleti stuudios, et Kremli narratiivi import Eestisse on olnud edukas.”

Ainuüksi see fakt, et Diana Marno ja Delfi vaatlevad väidetavat valeinfot ainult EKRE-Kreml kontekstis (nagu tehakse Eestis poliitilistes EKRE-vastastes mängudes), näitab, et tegu on poliitilis-ideoloogilise tellimustööga.

Uute Uudiste loo “Sisserändetaustaga organiseeritud kuritegevus võtab Rootsi ühiskonda üle, “salliv” riik on võimetu olukorda kontrollima”  aluseks on näiteks Daily Maili: How Sweden became a gangsters’ paradise: Europe’s most liberal country welcomed Middle Eastern refugees five years ago… but now it is being terrorised by migrant mafia clans – with police and politically correct government powerless).

Tegu on väga üksikasjaliku kirjeldusega, kuidas Lähis-Ida klannid Rootsis täiesti puutumatult tegutsevad.

Või siis BBC, 12. november 2019 Sweden’s 100 explosions this year: What’s going on?

Portaal IsraelUnwired kirjutab (UU vahendab): MUSLIMS CHANT DEATH THREATS TO JEWS AT RALLY IN SWEDEN ehk “Islamistid Malmös kutsuvad üles sõjale juutide vastu ja Rootsi riik ei tee vaenuõhutuse vastu midagi”.

Uute Uudiste üks olulisemaid kanaleid Rootsi sündmuste kajastamisel on olnud Breitbart, aga eks Delfi peab sedagi “Kremli käepikenduseks”, seega tutvustaks ka teisi kanaleid. Muide, see et konservatiivne UU kasutab konservatiivseid infokanaleid, on normaalne, sest miks ta peakski Delfi moodi vasakliberaalidele toetuma?

Palju uudiseid Rootsi ebanormaalsete arengute kohta leiab Soome eestikeelsest kanalist eestinen.fi – pisut kõmuline küll, kuid absoluutne enamus allikaid pärinevad Soomest ja Rootsist. Värske uudis, Eestinen-SVT- Põhjus, miks Rootsis levib koroona väga kiiresti – migrantide suur hulk

Soomlasedki pole Rootsist väga vaimustuses: Koonderakonna esimees Petteri Orpo kommenteeris küsimust “Kas Soome on minemas Rootsi teed?” hiljuti Iltalehele.

“Mis puutub jõuguvägivalda, siis jah. Oleme Rootsi tee alguses ja elame nüüd kriitilistes hetkedes. Oleme ennetuse maha maganud, kuid me pole veel lootusetus olukorras. Nüüd peame tegutsema otsustavalt, sest see, mida on kardetud ja mis on sümptomaatiline, on viimase aasta jooksul muutunud tõeliseks probleemiks.”

Edasi järgnevad Uute Uudiste lood koos allikatega:

VIDEO Rootsis elav konservatiiv: Eesti ei saa enam Skandinaaviat eeskujuks võtta – Rootsis elava konservatiivi Ando Silberbergi sõnul on olukord Rootsis võtnud viimase paarikümne aastaga erakordselt halva pöörde ning massiliselt saabub riiki kuritegelikku rahvast.

Rootsis hoiatas vastloodud Araabia Partei (Arabiska partiet) parteisekretär Krar Al-hamede, et nende organisatsioon on mures Rootsi Demokraatide populaarsuse pärast, süüdistades neid rassismis, ning lubades rahvuslaste võidu korral verevalamist. (Allikad: Youtube, Svenska morgonbladet, kansalainen.fi)

Rootsi multikultuurne ühiskond – hirmul ja ükskõikne, kui migrandid ahistavad rootslannat (Allikas: Samhällsnytt).

Rootsi vallad on hädas – liiga palju vastu võetud migrante on põhjustanud kohalike maksude tõstmise vajaduse (Breitbart).

Avalik saladus, mida asjaosalised üritavad eitada: Rootsi heaoluriik on sügavas kriisis, autor Nima Gholam Ali Pour on Rootsi Malmö valla Rootsi Demokraatide poliitiline nõunik. Ta on Rootsi raamatute “Därför är mångkultur förtryck” (“Miks multikultuursus on rõhumine”) ja “Allah bestämmer inte i Sverige” (“Allah ei otsusta Rootsis”) autor.

Süüria kristlaste elu on Rootsis muutumas sama ohtlikuks kui kodumaal, allikad: Samhällsnytt, Voice of Europe.

Üks rootslaste valupunkt Multikultuurne Rootsi vaevleb autopõletamiste laines, allikad Fria Tider, PT-Media.

Rootsi suvistel muusikafestivalidel toimus üle 150 seksuaalrünnaku ja 20 vägistamist, allikas Breitbart, 2017. aasta kohta.

Neid lugusid, mis põhinevad erinevatel Lääne allikatel, on palju, lõpetuseks ehk ühe somaallanna lugu Endine moslem Mona Walter: rootslased kaotavad oma riigi 50 aastaga,

Naljakas on seejuures ka see, et Delfi ise kirjutas alles “Stockholmi eestlased koroona-aastast: Rootsis on elu nagu NSV Liidus!”, mis ei jäta küll sellest riigist head muljet.

Eesti Ekspress aga on kirjutanud ka loo „Rootslastele meeldib Eesti, sest siin pole töötuid pagulasi“, kust leiab Eesti rootslaste kogukonna ühe liidri, ärikonsultant Anders Hedmani sõnad: Meil on 17 suuremat nn no go tsooni, kuhu isegi politseinikud ei julge minna. Kus neid loobitakse kividega ja Molotovi kokteilidega, kus nende autod pannakse põlema.

Rootsi suurim probleem praegu on ülimalt alamotiveeritud politsei. Neile ei maksta normaalset palka, paljud mundrikandjad lahkuvad töölt.

Täna käib äge võitlus feministide ja ultraliberaalide vahel. Viimased õigustavad rootslannasid käperdavaid moslemimehi. Väga paljud Rootsi naised on hirmul. Rünnakud noorte naiste vastu on suvel igapäevased: pannakse käsi rindadele või seeliku alla. Ja siis öeldakse, et nad peavad mõistma, et lühikest seelikut kandes solvavad ja provotseerivad nad ise moslemipoisse, kelle religioosseid tõekspidamisi tuleb austada. Politsei on täiesti võimetu selliste juhtumitega tegelema.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused