Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

EKRE nõuab erakonda laimanud Balti kaitsekolledži teadurilt valeväidete ümberlükkamist ja vabandamist 27. veebruariks

-
23.02.2023
Kohtuhaamer.
© UU

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) saatis Balti kaitsekolledži teadur Viljar Veebelile hagihoiatuse, milles nõuab vabandamist ning erakonda laimava valeinfo avalikku ümberlükkamist.

 

Väljaandes Politico avaldatud Viljar Veebeli väide, nagu teeks erakond ja inimsusevastaseid kuritegusid toime pannud Wagner Grupp koostööd, on väljamõeldis, mille eesmärk on kahjustada erakonda kaks nädalat enne valimisi, sedastab erakond.

EKRE kinnitab, et erakonnal ei ole kunagi olnud kontakte ei Wagner Grupi ega ühegi Venemaaga organisatsiooniga. Koostöö ja kontaktide puudumist on kinnitanud ka kaitsepolitsei esindaja 20. veebruaril 2023 ETV saates „Ringvaade“.

Peale selle, et Veebeli väited ei vasta tõele, kahjustavad need erakonna mainet ja võimaldavad põhjendamatuid rünnakuid nii poliitiliste oponentide kui ka teiste avaliku elu tegelaste poolt, seisab hagihoiatuses.

Erakond nõuab Veebelilt andmete avalikku ümberlükkamist hiljemalt 27. veebruaril. Valeväidete kummutamise ja mainekahju eest vabandamise korral ei pöördu erakond kohtu poole ega esita nõuet hüvitada tekitatud mainekahju rahas.

EKRE-t esindab vandeadvokaat Jaak Siim advokaadibüroost Cuesta.

 

 

LOE LISAKS

EKRE sõjaväelaste pöördumine: süüdistused seotusest Venemaaga vajavad tõendamist või ümberlükkamist

Politicos EKRE-t süüdistav Viljar Veebel on seotud Kremli mõttekojaga

EKRE: Delfi vahendab valimistulemuse mõjutamiseks libauudiseid! Erakond pole mitte kunagi suhelnud võimalike välismaiste rahastajatega!