Koroonaviirusesse nakatunute arv Rootsis kasvab, elanike usaldus oma riigi vastu langeb

Eesti,
©Scanpix
Rootslased pole valitsuse strateegiaga rahul, sest viirus niidab.

Koroonaviirusesse nakatunute hulk Rootsis ei näita vähenemist, pigem vastupidi.

Kui aprillis ja mais on ühe päeva jooksul avastatud nakatunute hulk jäänud Rootsis keskmiselt 400-700 inimese vahele, siis 3. juunil avastati üle 2000 uue nakatunu ja 4. juunil üle 1000.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõsi, avastatud juhtumite hulk sõltub testimise ulatusest ja usaldusväärsusest, ent haiguse taandumisest Rootsis on selgelt vara.

Veebilehe Worldometer.com andmetel on Rootsis avastatud kokku 41 883 juhtumit. 5. juuni seisuga on haigeid 29 024, kellest 2143 inimesel on eluohtlikud sümptomid. Surnuid on 4562, mis teeb umbes 443 inimest miljoni elaniku kohta. Taanis on sama näitaja umbes 100, Norras 44 ja Soomes 58.

Rootsi avalikõigusliku telekanali SVT tellitud ja uuringufirma Novus läbiviidud küsitlusest küsitlustest selgub, et rootslaste usaldus oma riigi valitsuse ja terviseameti suhtes on kõikuma löönud.

Kui aprillis leidis 63 protsenti küsitletutest, et neil on kõrge või piisavalt kõrge usaldus valitsuse suutlikkuse suhtes pandeemiaga toime tulla, siis juunis oli see langenud 45 protsendile. Usaldus Rootsi terviseameti suhtes langes 73 protsendilt 65 protsendile. Rootslased hakkavad aru saama, et nende valitsus valis vale tee.

Mõne kuue eest nõudsid Reformierakonna poliitikud, et Eesti valitsus võtaks koroonakriisis eeskuju liberaalsest Rootsist. Kui valitsus oleks neid kuulda võtnud, oleks Eestis koroonasse surnud inimesi loetud mitte kümnete, vaid sadadega.

UU

LOE LISAKS

Isepäine Rootsi on koroonasurmade arvult elanikonna kohta läinud Euroopas esimeseks

SAADE Kriisikabinet #5: Uku ja Maris Leppik räägivad, et Rootsis ei ole leebemad reeglid mitte sihiliku strateegia, vaid saamatuse tõttu

Reformierakonna lemmikriigis Rootsis sureb koroonaviirusesse kordades rohkem inimesi kui naaberriikides

 

7 commentsOn Koroonaviirusesse nakatunute arv Rootsis kasvab, elanike usaldus oma riigi vastu langeb

 • Avatar
  Madis Mõnus

  Vaba meedia see siin küll nüüd olla ei saa

 • Avatar
  Madis Mõnus

  Mõne kuu eest helme soovitas hanerasva ka

 • Avatar

  Rootsi ei ole liberaalne, Rootsi on sotsialistlik! Kui muidugi liberaalne ei tähenda sama, mis sotsialistlik.

 • Avatar

  KAS KEEGI TEAB ISIKLIKULT KASV6I 1 KOROONA NAKATUNUT?! MIS SYMPTOMID ON? Ma ei tea kedagist, ja ka ei tea kedagist kes teaks. Rootsi meedia on vasakule kallutatud. Seega… Kui usud Rootsi meediat siis miks mitte lugeda vanu “pravda” numbreid?! Koroona puhul ju teame et on suur raha, ja seega saadakse testimistel/diagnoosimistel soovitud tulemus. Surmad . Vanainimestel on oma digi-tervise zurnaalis tihtipeale märge “null arstiabi”, mis tähendab et kroonilise haigestumise puhul pole mingit intensiivraviosakonda viimist. Miks? Seda seet6ttu et “pagulastel” on eelisjärjekord arsti juurde.

  • Avatar

   Mina tean isiklikult ‘koroonasse’ nakatunuid, neist 1 mees (75a) suri. –kas arvad, et see kõik on väljamõeldis, kuna sina ei tea isiklikult ühtegi haigestunut?

   • Avatar

    Ning k6ik on k6rges eas, v6i mis? Selle osas on kopsakad rahasummad mis soosib ylediagnoosimist praegu k6igis maades, ning ka testid on 60% valepositiivsed. Näiteks Suur-Britannias kästi ju k6ik hingamisteede raskused diagnoosida kui CV19 e. koroona. … ja kadunukese omaksetele arst vaatab silma sisse ja kysib “Mis ma surma p6hjuseks panen? Kui panen koroona siis on riiklik matusetoetus”.

 • Avatar

  Liberaalid ja USA demokraadid suuhtuvad inimestesse kui loomakarja, nn inimressurss, mille ainus eesmärk on toota neile väärtusi. Selleks peavadki piirid olema lahti, et kari saaks täiendust hukkunud ja vigastatute asemele. Usa’s 110 000 koroona viirusesse surnut (ametlikult🙂), eelmine aasta tuli üle Mehhiko piiri 800 000 uut inimlooma. Pole probleemi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused