Koroonaviirusesse nakatunute arv Rootsis kasvab, elanike usaldus oma riigi vastu langeb

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Rootslased pole valitsuse strateegiaga rahul, sest viirus niidab.

Koroonaviirusesse nakatunute hulk Rootsis ei näita vähenemist, pigem vastupidi.

Kui aprillis ja mais on ühe päeva jooksul avastatud nakatunute hulk jäänud Rootsis keskmiselt 400-700 inimese vahele, siis 3. juunil avastati üle 2000 uue nakatunu ja 4. juunil üle 1000.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõsi, avastatud juhtumite hulk sõltub testimise ulatusest ja usaldusväärsusest, ent haiguse taandumisest Rootsis on selgelt vara.

Veebilehe Worldometer.com andmetel on Rootsis avastatud kokku 41 883 juhtumit. 5. juuni seisuga on haigeid 29 024, kellest 2143 inimesel on eluohtlikud sümptomid. Surnuid on 4562, mis teeb umbes 443 inimest miljoni elaniku kohta. Taanis on sama näitaja umbes 100, Norras 44 ja Soomes 58.

Rootsi avalikõigusliku telekanali SVT tellitud ja uuringufirma Novus läbiviidud küsitlusest küsitlustest selgub, et rootslaste usaldus oma riigi valitsuse ja terviseameti suhtes on kõikuma löönud.

Kui aprillis leidis 63 protsenti küsitletutest, et neil on kõrge või piisavalt kõrge usaldus valitsuse suutlikkuse suhtes pandeemiaga toime tulla, siis juunis oli see langenud 45 protsendile. Usaldus Rootsi terviseameti suhtes langes 73 protsendilt 65 protsendile. Rootslased hakkavad aru saama, et nende valitsus valis vale tee.

Mõne kuue eest nõudsid Reformierakonna poliitikud, et Eesti valitsus võtaks koroonakriisis eeskuju liberaalsest Rootsist. Kui valitsus oleks neid kuulda võtnud, oleks Eestis koroonasse surnud inimesi loetud mitte kümnete, vaid sadadega.

UU

LOE LISAKS

Isepäine Rootsi on koroonasurmade arvult elanikonna kohta läinud Euroopas esimeseks

SAADE Kriisikabinet #5: Uku ja Maris Leppik räägivad, et Rootsis ei ole leebemad reeglid mitte sihiliku strateegia, vaid saamatuse tõttu

Reformierakonna lemmikriigis Rootsis sureb koroonaviirusesse kordades rohkem inimesi kui naaberriikides

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused