Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Valitsuse poliitika tõttu hakkavad meie inimesed maksma piirkonna kõrgemaid kütusehindu

-
06.05.2022
Martin Helme

Täna kirjutas Eesti õliliit, et kuna valitsus keeldub alandamast kütuste aktsiise, samas meie naaberriik Läti on oma inimeste abistamiseks ja hinnaralli taltsutamiseks otsustanud loobuda biolisandi nõudest, mis teeb neil kütuse meist automaatselt 15-20 senti odavamaks, läheb uuesti käima kütuse piirikaubandus.

See suur võit, mille me saime, kui ma hambad ristis kõigi vastutöötajate kiuste surusin läbi maksualanduse ja tõin diisli aktsiisi Lätiga samale tasemele lendab nüüd vastu taevast. Hakkame jälle kaotama kümneid või isegi sadu miljoneid, et toetada Läti riigieelarvet ja selle lahkuse eest saavad meie inimesed maksta piirkonna kallimaid energiahindu. Meie maksualanduse järel langes diisli hind 0,99 euro peale. Nüüd on posti otsas praktiliselt euro võrra suurem hind.

Meil on aga võimul sõjaprintsess Kaja ja temal on teistsugused prioriteedid maksudega. Koos lisaeelarvega tuldi riigikogu ette plaaniga alandada ajakirjanduse sooduskäibemaksu määra veel soodsamaks. Sõpru vaja ju hädas aidata, valimised tulemas, hea sõna on oluline! See konkreetne maksumuudatus võtab suurepäraselt kokku kogu lisaeelarve: sõbralikele huvigruppidele raha kantimine meie inimeste arvelt.

Pidasin sel teemal kõne, ehk siis saate paremini aru, miks Jürgen karjub putinkremlputinekrekreml böääööüüü!

Martin Helme
EKRE esimees

 

LOE LISAKS

Valitsuse aktsiisipoliitika tagajärjel ähvardab Eestit taas kütuse piirikaubandus

Indrek Neivelt: Eesti kõrges inflatsioonis pole süüdi sõda, vaid kaks korda kallim elekter kui Rootsis