Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Peaminister Kaja Kallas valetab ukraina põgenikke toetanud Poola ja Ungari kohta

-
01.06.2022
Kaja Kallas valetab alati, kui suu avab.
© Uued Uudised

EKRE saadiku Anti Poolametsa sõnul süüdistas peaminister Kaja Kallas Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil Poolat ja Ungarit ebaausas suhtumises ukraina sõjapõgenikesse, väites seejuures, et Eesti olevat erinevalt neist kõik asjad hästi teinud.

Nii arvab “empaatiline” Kaja kallas, kuid mitte ukrainlased ise. Ukraina suursaadik Poolas Andrii Deštšõtsja väljendas kümne päeva eest intervjuus AP-le oma rahva suurt tänu poolakatele miljonite ukrainlaste avasüli vastu võtmise eest, ent avaldas ka lootust, et Euroopa Liit annab Varssavile abi andmise eest miljardeid eurosid tuge, sest see abi ei saa tulla poola rahva arvelt.

Valitsus on laiendanud tasuta arstiabi, haridust ja teisi sotsiaalseid teenuseid ukrainlastele, kellest enam kui 80 protsenti elab poolakate juures nende kodudes, kinnitab Andrii Deštšõtsja, kes lisab, et Vene desinformatsiooni katsed veebis on sisaldanud ka valeinfo levitamist, mille kohaselt koheldaks justkui ukrainlasi paremini kui poolakaid endid.

Ungari rollist Ukraina põgenike vastuvõtul rääkis selle riigi uus president Katalin Novak 14. mail ametivannet andes järgmist: “Ukraina invasioon on nõudnud – esimesest šokist toibumise järel – kohest, ent hoolikalt läbimõeldud ja toimivat reaktsiooni kõigilt, ka meilt. 25. veebruaril saabusid Ungarisse esimesed põgenikud ja me kiirustasime neile appi, ilma pikemalt mõtlemata, tegutsedes instinktiivselt viisil, mida pidasime enesestmõistetavaks. Bereg, Szabolcs and Szatmár, kohalikud linnapead, kirikud ja abiorganisatsioonid, meie riigi valitsus ja meie riigi kodanikud asusid kõik ühiselt tegutsema.

Praeguseks on turvalisse Ungarisse saabunud 700 000 põgenikku ja meie koos, mu head kaaspatrioodid, oleme kogunud annetustena mitusada miljonit forinti. Me hoolitseme haavatute eest, varustame toiduga neid, kes on jäänud maha, pakume saabuvatele lastele võimalust jätkata haridusteega meie riigis, anname peredele pea kohale katuse, toitu ja tööd, julgustame neid ning tagame meeleheitel olijatele hingeabi. Ungari on läbinud kaastundetesti! Ma tänan selle eest teid kõiki!”

Ei tohi jätta märkimata, et kui 2015. aastal alanud rändekriisi ajal ei võtnud Ungari vastu läbi paljude maade tormavaid migrante vastu, vaid ehitas piiritara, pälvides seega Brüsseli siianikestva raevu, siis ukraina sõjapõgenike abistamist ei takista riik kuidagi, nad on teretulnud.

Kes valetab Ungari ja Poola kohta – ikka Eesti peaminister Kaja Kallas, kes on liberaal ja kelle mentorid Brüsselis vihkavad neid kahte maad. Hoopis tema enda valitsuse Eesti venestamisele suunatud poliitika võib lõpptulemusena ukraina põgenikele ja Ukrainale negatiivselt mõjuda. Meeldetuletuseks Eesti valitsusele: kui põgenikud ei naase, ootab Ukrainat demograafiline kriis