Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riigikogu astus sammu laste- ja peretoetuste suurendamisele lähemale! Reformierakond sõdib meeleheitlikult toetuste tõstmise vastu

-
30.05.2022
Riigikogu saalis ei saagi mingeid kompromisse koalitsiooni ja opositsiooni vahel sündida, sest võimulolijad kasutavad oma tahtmiste läbisurumiseks teerullitaktikat.
© UU

Reformierakond tegi täna Riigikogus katse hääletada maha eelnõu, millega tahetakse suurel määral tõsta lastetoetusi ja paljulapseliste perede toetusi.

Kuna oravapartei ettepanekule tuli vastuhääli (56) rohkem kui poolthääli (32), siis see neil läbi ei läinud ja laste- ning peretoetuste suurendamise eelnõu liigub Riigikogus edasi teisele lugemisele.

EKRE liige Siim Pohlak avaldas lootust, et eelnõu saab juba jaanipäevaks seaduseks ning uuest aastast on lastetoetus sel juhul 100 eurot lapse kohta ning täiendavad suurperede toetused 700 ja 900 eurot.

Peaminister Kaja Kallas on öelnud, et kui peretoetuste eelnõu võetakse esitatud kujul vastu, siis ta astub tagasi. Martin Helme on avaldanud arvamust, et sellisel juhuks saaks Eesti kaks head asja korraga.

LOE LISAKS

EKRE algatas koos kolme parlamendierakonnaga laste- ja peretoetuste tõstmise eelnõu

Jaak Valge andis reformierakondlastele “järeleaitamistunni” teemal, miks on vaja tõsta laste- ja peretoetusi