Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Amnesty süüdistab Põhjamaid vägistamisohvrite kaitseta jätmises, kuid ei ava tegelikku tausta

-
03.04.2019
Miiting migrantide naistevastase vägivalla vastu Saksamaal Kölnis.
© AP/Scanpix

Inimõiguslased on ära märganud, et migrantidest kubisevates Põhjamaades on vägistamisi üle mõistuse palju, kuid kusagil ei viidata sellele, et probleemi on tekitanud sisserändajad.

Inimõigusorganisatsioon Amnesty International süüdistas kolmapäeval nelja Skandinaavia riiki ehmatavalt kõrges vägistamiste tasemes ja ohvrite kaitseta jätmises.

Amnesty raportis vaadeldakse vägistamisjuhtumeid Taanis, Soomes, Norras ja Rootsis ning leitakse, et puudulikud seadused, kahjulikud müüdid ja soostereotüübid on viinud süüdlaste “endeemilise karistamatuseni”.

“Paradoksaalselt on Põhjamaades, kus soolise võrdsuse tagamist tähtsaks peetakse, ehmatavalt kõrge vägistamiste tase,” ütles Amnesty peasekretär Kumi Naidoo avalduses.

Kahjuks võib eeldada, et kahjulike müütide all ei peeta mitte silmas naiste alandatud rolli islamikogukondades ega soostereotüüpide all moslemimeeste suhtumist naistesse kui omandisse. Arvestades marufeminismi tugevat kandepinda just Põhjamaades, peetakse hulluks läinud vägistajate all silmas ikkagi vist viikingeid, mitte pühasõdalasi, kes tegelikult selle jubeda kasvu taga on.

Tuletagem meelde, et Rootsis jäeti migrantide vägivaldsuse tõttu naiste vastu ära populaarne Bravalla muusikafestival.

Kindlasti on puudulik ka seadusandlus: vähemalt Soome seadustes pole siiani olnud sees karistamist naiste suguelundite moonutamise ehk ümberlõikamise, sundabielude ega muude teiste kultuuridega kaasa toodud naistevastase vägivalla juhtumite eest.

Raport tugineb Euroopa soolise võrdsuse instituudi statistikale, mille põhjal on seksuaalpartnerite vägivalda või ahistamist kogenud 30 protsenti Taani, Rootsi ja Soome naistest. Euroopa Liidu keskmine on 22 protsenti.

Kui siin on poliitkorrektsete võrdõiguslaste poolt püütud vägivallatsejaid kujutada seksuaalpartneritena ehk siis vägistatu suhtekaaslastena, siis on miski väga valesti – vägistamiste kasv tuleneb tõenäoliselt ikkagi suhetevälisest vägivallast.

Soomes on mõned vägistamisohvrid Amnesty sõnul rääkinud positiivsetest kogemustest õiguskaitseorganitega, kuid teistel juhtudel on sügavalt juurdunud müüdid vägistamise kohta õigusemõistmist tõsiselt mõjutanud, väidab uudis.

Rootsist on paraku teada, et õigusorganid eiravad rootslannnade kaebusi, kui vägistajaks on migrandid, sest poliitkorrektsusest kardetakse rassismisüüdistusi, pealegi saavad migrandid Rootsi kohtutes tühiseid karistusi.

Amnesty süüdistab Norra võime ebapiisavates sammudes vägistamiste takistamiseks ja tagajärgedega tegelemiseks. Ka Taanis olevat vägistamisjuhtumid “ulatuslikult alaraporteeritud”. Raportis kiidetakse Rootsit möödunud aastal vastu võetud uue seaduse eest, mis defineerib nõusolekuta seksi vägistamisena.

Rootsit on juba pikemat aega peetud vägistamiste kasvuriigiks, mis tõi kaasa ka diplomaatilise sõnasõja Ungariga. Ungaris on paraku 2015. aastal alanud rändekriisist ja hilisemast piiritara ehitamisest saati olnud sisserändajate põhjustatud vägivalda väga vähe, terrorirünnakuid aga pole üldse olnud. Rootsis seevastu oli vägistamiste ja surmaga lõppenud vägivaldsete intsidentide arv 2017. aastal suurim alates 2002. aastast, kui seda statistikat koguma hakati, vahendas Breitbart.

Loe ka: Rootsis vägistati tütarlaps: jäljed viivad sisserändajateni, kuid uurimine on taas takerdunud ja India minister: Rootsis on rohkem vägistamist kui meil