Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Inimkaubanduses tahtmatult osalev Aquarius tiirutab taas Vahemerel ja keegi teda vastu võtta ei taha

-
13.08.2018
Päästelaev Aquarius on üks neist alustest, kes heategevuse sildi all aitavad tegelikult kaasa inimkaubandusele.
© Reuters/Scanpix

Kaude oma tegevusega inimkaubandusele kaasa aitav abilaev ukerdab taas mööda Vahemerd, sest ükski riik ei taha rohkem immigrante oma territooriumile lubada, kuna lõputud järelandmised on seni rändetulva vaid suurendanud.

Gibraltari lipu all seilava laeva 141 migrandiga pardal peaks vastu võtma Suurbritannia, ütles esmaspäeval Itaalia transpordiminister Danilo Tonielli.

Itaalia keeldub lubamast oma sadamatesse humanitaarorganisatsioonide päästelaevu ning Tonielli kirjutas Twitteris, et Prantsuse humanitaarrühmituste alusel Aquarius asuvate migrantide eest peaks võtma vastutuse Suurbritannia. Minister lisas, et päästetöid koordineeris Liibüa rannavalve ja laev asub praegu Malta vetes. Ka Malta on öelnud, et tema Aquariust oma sadamasse ei luba.

Prantsuse kahtlase taustaga abiorganisatsioon SOS Mediterranee ja oma naiivsuse tõttu inimkaubandusse kaasatud Piirideta Arstid on kutsunud Euroopa riike lubama maale 141 uut Aafrika immigranti. Seni on migratsioonivastaste riikide ühisrinnet murdnud sotsialistliku valitsuse saanud Hispaania.

Seotud lood: Inimeste päästmine merelt on ühekordne abistamisakt, mitte täismahus inimõiguste deklaratsioon

Inimkaubitsejad ei taltu: Vahemerel ootab sadamasse pääsemist sisserändajatega alus