Rootsi rindeteated: kurjategijate tulistamistes said haavata kaks mängivat last

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Rootsi politsei 1. juulil toimunud tulistamise järel, milles sai surmavalt haavata nende kolleeg. Pilt on illustratiivne.

Rootsis on põhjustanud ulatusliku vapustuse kahe lapse tulistamine laupäeva õhtul Stockholmi lähedal, kirjutab kohalik meedia.

Eelkooli- ja algkooliealine laps said Huddinge vallas Visättras aset leidnud intsidendis haavata. Lapsed viidi kiirabiga haiglasse. Jalga tulistatud laste vigastused ei ole eluohtlikud.

Politsei häirekeskus sai teate juhtunust kell 20.16 kohaliku aja järgi.

Tulistamisega seoses on kinni võetud üheksa inimest. Politsei sõnul on nende seas inimesi, kel on kokkupuuteid kuritegelike võrgustikega.

Veel pühapäeva pärastlõunal oli toimunu osas palju ebaselgust. Politsei sõnul ei viita miski sellele, et lapsed oleks teadlikult sihtmärgiks valitud.

Lapsed olid mängimas Visättra keskuse elamupiirkonnas, kui neid lasud tabasid.

Paljude avaliku elu tegelaste kõrval kommenteeris tulistamist ka peaminister Stefan Löfven, kes kirjutas Facebookis, et tunneb lootusetust ja viha.

“See et vägivald leiab aset keskkonnas, kus süütu laps elab, näitab täielikku hoolimatust ja halastamatust,” ütles uudisteagentuurile TT siseminister Mikael Damberg.

Damberg ütles end olevat mõtetes vigastatud laste ja nende peredega. “Tahan väljendada oma kaastunnet ja viha vägivalla vastu, mis neid kaht last tabas.”

Minister nõudis ka selguse toomist Visättras juhtunusse. “Nüüd on tähtis, et isik, kes vastutab selle mõistusevastase vägivalla eest saaks süüdistuse. Lapsed peavad meie ühiskonnas end alati turvaliselt tundma.”

Rootsi moderaatide hinnangul ületati sellega uus piir Rootsi kuritegevuses. Opositsioonierakond nõudis karmimaid karistusi.

“See on kohutav. On pea võimatu seda juhtumit sõnadega kirjeldada,” lausus moderaatide õigusekspert Johan Forsell.

Järjekordselt jääb tõdeda, et multikultuurne Rootsi “on šokis”, aga ei tee midagi, lõpetamaks sisserändetaustaga massikuritegevust, mis on maa rinderiigiks muutnud. Rootsi isegi ei tunnista, et tegu on massimigratsiooni tagajärgedega. (STT–BNS UU)

Rootsi politseinik: sisserändajatest kurjategijad naeravad meie üle

Sisserändetaustaga organiseeritud kuritegevus võtab Rootsi ühiskonda üle, “salliv” riik on võimetu olukorda kontrollima

Lapse surm tulistamises vallandas Rootsis pahameeletormi – kusjuures kriminaalse olukorra taga on sisserändajate kuritegevus

Rootsis sõdivad Lähis-Ida klannid: relvastatud migrandid püstitasid Göteborgis teetõkkeid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused