Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsis sõdivad Lähis-Ida klannid: relvastatud migrandid püstitasid Göteborgis teetõkkeid

02.06.2021
Göteborgi “uus normaalsus”.
© Scanpix

Uudiste kohaselt on Göteborgis omavahel võitlevad kuritegelikud klannid taaskord teesulud püstitanud, kontrollides muuhulgas ka möödujate dokumente. Seda teavet on kinnitanud politseiallikas. Sõdivad klannid on saanud täiendust välismaalt.

Eelmise aasta augustis teatas Samnytt ummikutest Göteborgis, kui kurjategijad kontrollisid sisserändajate asustatud linnaosadesse sisenevaid ja sealt lahkuvaid sõidukeid, sealhulgas Hjällbos ja Hammarkullenis. Göteborgi politseijuht Erik Nord kommenteeris toona seda sündmust kui “täiesti vastuvõetamatut”.

Samnytile teisipäeval antud info kohaselt toimub sama asi nüüd Hammarkullenis, kus organiseeritud kuritegelikud klannid on keset päeva takistusi püstitanud ja inimesi peatamas. Samuti peatatakse inimesed, kes kõnnivad Hammarkulleni ja Hjällbo vahel. Aktsioonide taga on kurjategijad Hjällbo võrgust, ja seda tehakse hoolimata asjaolust, et piirkonnas tegutseb politsei.

Kinnipeetavad peavad esitama isikutunnistused ja oma koduaadressi. Klanni liikmed liiguvad piirkonnas tõukeratastel, kandes turvavesti ja olles varustatud raadiotelefonidega. Samnytt on suhelnud politseiallikaga, kes on teavet kinnitanud.

Pärast pühapäeval Hjällbos toimunud tulistamist on teateid, et sõdivate klannide liikmed teistest linnadest ja välismaalt saabuvad võitlusjõudude tugevduseks Göteborgi.

Eskalatsioon algas möödunud reede õhtul, jätkudes kogu öö kestnud mässuga, milles väidetavalt osales üle 100 inimese. Politsei sõnul on sündmuste ajendiks juba mõnda aega kahe Göteborgi kirdeosas tegutseva kuritegeliku sisserändajate rühmituse vahel käiv võitlus.

Pühapäeval viis klannilahing uute mässudeni ja kahte inimest tulistati, kellest üks suri. Politsei allika sõnul oli tulistamine kättemaks piirkonnas käimasolevas klannikonfliktis.

Pärast rahutusi on vahistatud kolm inimest ja mõrvas kahtlustatuna veel üks inimene. Samal ajal üritab politsei ära hoida rahutuste ja vägivalla levikut. Info kohaselt reisivad kättemaksuks Göteborgi eelkõige inimesed, kes on seotud mõrvatud 44-aastase mehega. Mitmed sisserändajate rühmad on teel Göteborgi kinni peatatud, kuid suur hulk klanniliikmeid on võitlemiseks teel Saksamaalt Rootsi.

Allikad: MV Lehti, Sammnyt

Loe ka Sisserändetaustaga organiseeritud kuritegevus võtab Rootsi ühiskonda üle, “salliv” riik on võimetu olukorda kontrollima

Rootsi võitleb kuritegevuse kasvuga, tunnistamata selle tegelikku põhjust – sisserännet

Euroopa kuritegevuse statistika – juhib multikultiriik Rootsi, Eesti on viimane