Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aat Purje: Reformierakond ei usalda oma valijat

30.01.2020
Aat Purje
© UU

Eile üheksa tundi kestnud pensionireformi arutelu päädis võiduka finaaliga. Koalitsioon oli ühtne, eelnõu sai suure toetuse, riik toimib.

Vastu võeti eelnõu, mis parandab senini täiesti kõlbmatut pensionisüsteemi ning loob meile võimaluse otsustada iseenda raha üle, jättes kätte terve kaadri erinevaid valikuid. Noore inimesena oskan ka mina seda otsust hinnata, kuna kuulun generatsiooni, kellel pole olnud võimalust valida kogumispensioniga liitumist, vaid kuulun automaatselt kohustuslike liikmete hulka.

Opositsiooni kurjad keeled räägivad lammutamisest, lõhkumisest ning sajandi kuriteost. Mina räägin üksikisiku vabadusest ja õigusest omada kontrolli endale sobilike pensioniotsuste tegemisel.

Vabadusega kaasneb alati vastutus. Ilma vastastikuse usalduseta rahva ja valitsuse vahel on kaunis keeruline tõsta riikliku heaolu. On ka ju heaoluriigi üks printsipiaalne alus vabaduste paljusus. Niisiis oleme astunud suure sammu tõelise heaoluriigi suunas ning seda eelkõige majanduslikku arengut ning kõrget elatustaset fookuses hoides, mitte järgides uuseuroopalikku heaoluriigi mudelit, kus väärastunud arusaamu vabadustena käsitletakse.

Seda sama mudelit, kus massiimmigratsioon ei söö su käest mitte üksnes homsetele pensionäridele ettenähtut, vaid võtab oma noosi sotsiaalhoolekandest juba tänastelt.

Suurim iroonia peitub aga reformierakondlaste eilsetes puldis väljendatud seisukohtades. Lisaks 17 õnnetule aastale näeme juba pikemat aega, kuidas hüsteeria haripunktil püsiv Reformierakond leiab end üha uuetest poliitilistest ämbritest. Eile saime ligi üheksa tundi sisutuid süüdistusi pika plaani puudumise eest, populismi eest ning lisaks ka ühe ähvarduse. Kogu nende tegevuse ainus eesmärk oli pensionireformile oponeerida ja valitsusele vastanduda.

Mida saame järeldada? Reformierakond ei usalda oma valijat. Reformierakond ei taha tagada vabadust finantsotsustes. Reformierakond pöörab taaskord oma valija vastu ja ilmutab punast palet.

Selle kõige peale kergelt ohates ning rõõmus muie suul, oskan öelda vaid üht – näeme valimistel, mu koheva sabaga sõbrad!

Aat Purje
EKRE Pirita osakonna aseesimees,
EKRE Ida-Tallinna juhatuse liige

LOE LISAKS

Eesti rahvas vabanes finants-pärisorjusest: Riigikogu kiitis heaks teise pensionisamba muutmise vabatahtlikuks

Kai Rimmel: pärisorjuse kaotamise vastased ajasid 200 aasta eest sama juttu mida täna sotsid ja oravad