EKRE NAISJUHID: Lilia Simmul: “Rahvuskonservatiivne poliitika tagab eestluse säilimise”

Arvamus,
- Updated
Lilia Simmul

Kuna rahvuskonservatiivide toetus meeste seas on suurem kui naiste hulgas, on läinud liikvele jutt, nagu oleks EKRE meestekeskne erakond. Vale puha! Tegelikult on erakonnas naisi isegi rohkem, kusjuures pooled ringkonnajuhtidest on naised.

EKRE Võru-, Valga- Põlvamaa ringkonna juht LILIA SIMMUL selgitab, miks ta erakonnaga liitus, mida on jõudnud ära teha, mis on riigis praegu valesti ja miks peaksid naised toetama rahvuskonservatiivset poliitikat?

“Kui tahame, et meie elus midagi paremaks muutuks, peame ise käed külge panema. Seda selleks, et meie tegeleksime poliitikaga, ega laseks poliitikal tegeleda meiega.

Liitusin erakonnaga 2018. aastal. 2019 sai minust Võru-, Valga- ja Põlvamaa ringkonna juhatuse liige ning 2020. aastast olen ringkonna esimees. Ühtlasi esindan EKRE Naisühendust Valgamaa Naisteühenduste Ümarlauas, kus olen eesistuja.

Pean oluliseks regionaalpoliitikat. Muret teeb teenuste kadumine maapiirkondadest, mille tõttu väheneb maapiirkondade rahvastik. Inimene läheb sinna, kus on eluks vajalikud teenused: koolid, arstiabi, postkontor. Tühjenev maapiirkond on pankade jaoks ebaatraktiivne ja investeeringuteks on keeruline saada laenu. Üheks väljakutseks ongi muuta maapiirkonnad atraktiivsemaks, seda nii inimeste kui ka investorite silmis. Inimesed peaksid tahtma tulla maale elama, mitte käima ainult suvitamas. Investoritele on vaja häid põhjuseid, miks teha investeeringuid maapiirkondadesse.

Veel teeb muret sotsiaalne ebavõrdsus. Eesti on Euroopa Liidus üks suurima sotsiaalse ebavõrdsusega riike. Töökoha olemasolu tõmbekeskustest eemal ei garanteeri juba ammu piisavaid rahalisi vahendeid äraelamiseks, rikkusest või säästmisest rääkimata. Sissetulekute ebavõrdsus mõjub pärssivalt ka majandusele. Madala sissetulekuga piirkondades ei suudeta paisata ringlusse piisavalt rahalisi vahendeid ning seetõttu kiratseb kohalik ettevõtlus. Inimestel peab olema võimalus elavdada oma piirkonna majandust koduvalla ettevõtetes tehtud kulutuste kaudu.

Miks toetada rahvuskonservatiive? Meid kõiki on õpetatud olema mingil määral konservatiivsed: sööma söögilauas noa ja kahvliga, käituma seltskonnas viisakalt, austama vanemaid inimesi. Enamikul meist on olemas rahvusliku identiteeti tunnetus: osaleme laulu- ja tantsupeol, tähistame jaanipäeva, hindame puhast loodust ja usume, et oleme loodusrahvas – see kõik kuulub eestlaseks olemise ja rahvusriigi juurde.

Usun, et naised peaksid toetama rahvuskonservatiivset poliitikat just nende traditsioonide hoidmise pärast. Naine on elu ning ka väärtuste edasiviija. Konservatiivset poliitikat tuleb toetada selleks, et liberaalsel poliitikal ei oleks võimalust panna meid uskuma, et kõik võõras on parem sellest, mida me ise oluliseks peame. Rahvuskonservatiivne poliitika tagab eestluse säilimise.”

LOE LISAKS

EKRE NAISJUHID: Merle Kivest: “Peame oluliseks lastega perede heaolu ja nende toimetuleku toetamist”

EKRE NAISUHID: Helle Kullerkupp: “Naine on alati olnud see, kes hoiab oma maad, kodu, peret ja lapsi”

EKRE NAISJUHID: Kairet Remmak-Grassmann: „Konservatiivne poliitika annab meile riigi, kus inimesed saavad hakkama“

EKRE NAISJUHID: Kert Kingo: “Paljud inimesed tunnevad, et nad ei saa õigust, neist rullitakse üle”

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused