EKRE pärib minister Tanel Kiigelt aru kõrgete ametnike eelisvaktsineerimise kohta

Eesti,
©UU
Kert Kingo

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas tervise- ja tööminister Tanel Kiigele arupärimise kõrgete riigiametnike eelisvaktsineerimise ja riikliku vaktsineerimiskava eiramise kohta.

EKRE fraktsiooni liige Kert Kingo osutab, et valitsuses välja töötatud Covid-19 vaktsineerimise kava kohaselt tuleb esmajärjekorras vaktsineerimist võimaldada tervishoiutöötajatele, hoolekande asutuste töötajatele ja elanikele, üle 70 aastastele ning teatud haigusi põdevatele inimestele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Jaanuarikuu viimastel päevadel tulid aga avalikuks meditsiinikorruptsioonina kvalifitseeruvad juhtumid, kus haiglajuhtide tuttavad, haiglate nõukogude liikmed, Venemaa Narva peakonsul ja sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske said koroonavaktsiini vaktsineerimiskava eirates ja ennast eelisseisundisse seades,“ ütles Kingo.

„Vaktsineerimiskava kohaselt ei kuulu haiglate juhid, haiglate nõukogude liikmed, nende sõbrad-tuttavad, diplomaatilise korpuse töötajad ega Marika Priske esmajärjekorras vaktsiinisaajate hulka. Seega on nimetatud isikute puhul tegemist eelisvaktsineerimisega, mis sai võimalikuks nende isikute ametist ja sellega kaasnevast mõjuvõimust tulenevalt.“

EKRE soovib minister Tanel Kiigelt vastust, millisele alusdokumendile tuginedes toimusid haiglajuhtide tuttavate, haiglate nõukogude liikmete, sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske ja Venemaa Narva peakonsuli eelisjärjekorras vaktsineerimine.

„Soovime teada, kelle loal või nõusolekul nimetatud vaktsiinide jagamine toimus ja miks ei järgitud väidetavate „üle jäänud“ vaktsiinidooside puhul vaktsineerimiskavas toodud teist sammu, mis nägi ette vaktsineerimise võimaldamist kõrgema nakkusriskiga eesliinitöötajatele ja elutähtsate teenuste osutajatele,“ ütles Kingo.

„Ootame ministrilt vastust, kes ja kuidas vastutab valitsuse poolt kinnitatud vaktsineerimiskava rikkumise eest ning ametipositsiooni ja sellega kaasneva mõjuvõimu kasutamise eest ning kuidas kavatseb ta tegeleda oma haldusalas lokkava meditsiinikorruptsiooniga.“

 

LOE LISAKS

Erikomisjoni juht Kert Kingo soovib õiguskaitseorganitelt korruptiivse eelisvaktsineerimise uurimist

Martin Helme: Kantsler Priske erikohtlemine on kõige ehedam näide võimu kuritarvitamisest

Kas skandaalne “maanteehankesusserdaja” Marika Priske ujub ka järjekordsest korruptiivsest juhtumist puhtana välja?

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused